25 травня для одинадцятикласників ліцею пролунав Останній дзвоник.
Урочисту лінійку традиційно відвідали декани факультету комп’ютерних наук та кібернетики, механіко-математичного і фізичного факультетів, а також факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які привітали ліцеїстів із закінченням навчального року та виступили з напутніми словами для цьогорічних випускників.
Випускники! Ви пройшли нелегкий шлях за останні чотири роки, подолали безліч труднощів, здобули багато перемог, великих і малих. Нехай досвід і знання, які ви здобули за роки навчання в ліцеї, стануть вам у нагоді, а спогади про фізмат будуть лише теплими. Бажаємо вам вдалого вибору та легкого шляху!
Восьмикласники, дев’ятикласники і десятикласники! Не покладайте зусиль на своєму тернистому шляху! Будьте старанними та кмітливими! Прагніть більшого! Покажіть усім, що ви дійсно гідні почесного звання ліцеїстів!
|
19 та 20 травня у бібліотеці Київського політехнічного інституту відбувся Київський Інженерний Командний Конкурс — KETC 2018.
Конкурс складався з трьох частин: навчальної, практичної та презентаційної. Під час навчальної частини проводились корисні майстер-класи з різних STEM-напрямів, які потім учасники застосовували під час практичної роботи. Практична частина активізувала учасників: здобуті STEM навички, фантазія та інженерний підхід знадобилися для розробки командних проектів — створити механізм, який можна використовувати в агросфері та за допомогою якого можна розмістити три предмети по трьох лунках. В свою чергу, презентаційна частина конкурсу задіяла усю харизму, риторику та майстерство презентувати проекти учасників – члени журі високо оцінили вміння подати себе та свою розробку.
Результат участі команди, учасниками якої були учні ліцею Зарицький Петро (8-б клас), Анохіна Вероніка (8-в клас) та Засєдка Олексій (9-в клас), — перемога у старшій віковій групі конкурсу.
Вітаємо наших юних інженерів!
|
Захоплива лекція та розмова, переповнена зала людей, закоханих у науку. Саме так у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зустрічали 15 травня 2018 року французького дослідника, лауреата Нобелівської премії з фізики 2012 року за створення проривних технологій маніпулювання квантовими системами Сержа Ароша.
Зустріч відвідали і вихованці фізико-математичного ліцею, які із великим захопленням слухали про те, чим опікується сучасна світова наука, які перспективи подальших досліджень та яку роль у цьому процесі відіграють українські вчені.
|
14 травня у Київському палаці дітей та юнацтва відбулося нагородження переможців київського міського конкурсу пошуково-дослідницьких робіт “Математична мозаїка”, що проводиться під патронатом Київської малої академії наук учнівської молоді.
Цьогоріч у конкурсі взяла участь учениця 8-а класу нашого ліцею Грищенко Маргарита, яка посіла перше місце у номінації “Вибрані питання планіметрії” із своєю роботою на тему “Дослідження властивостей точок Брокара та їх використання при розв’язуванні задач”.
Сердечно вітаємо Маргариту та зичимо їй успіхів на дослідницькому шляху!
|
З 5 по 8 травня у м. Українка (Київська обл., Обухівський р-н) відбувся XVII Київський міжнародний фізико-математичний фестиваль, який традиційно є одним із змагань, де учні ліцею виступають щороку.
В програмі фестивалю – велика кількість змагань, тому й здобутків у наших фізматівців чимало.
Першого дня учень 10-б класу Луценко Костянтин здобув І диплом в усній олімпіаді з математики.
Другий день фестивалю був присвячений клопіткій роботі наших учнів під час написання письмової математичної олімпіади, в індивідуальному заліку якої маємо такі результати: Баклан Аліса, Жур Ольга (9-а) – ІІІ дипломи; Луценко Костянтин (10-б) – ІІ диплом; Тадля Михайло (10-б) – ІІІ диплом.
Третього дня відбулася командна комплексна олімпіада з фізики, де команда дев’ятикласників здобула ІІІ диплом. Для учнів десятих класів цього дня була проведена експериментальна командна олімпіада з фізики, на якій команда нашого ліцею посіла ІІ місце.
Четвертий змагальний день для дев’ятикласників пройшов у вигляді математичного експресу, за результатами якого команда фізматівців посіла ІІІ місце. Старшокласники ж цього дня виконували завдання особистої олімпіади з фізики, у якій десятикласник Луценко Костянтин виборов І диплом.
Також дві команди фізматівців взяли участь в інтелектуальній грі “Що? Де? Коли?” та посіли друге і третє місце у цьому змаганні.
Пишаємость багатогранністю наших учнів!
|
З 28 квітня по 1 травня у м. Вінниця проходила ювілейна XXV комплексна олімпіада з математики, фізики та інформатики “Турнір чемпіонів”. Традиційно у цих змаганнях взяли участь і учні УФМЛ.
В офіційній частині турніру маємо цього року наступні здобутки.
Команда ліцею посіла 1 місце в загальному заліку з інформатики, 3 місце – з математики, 3 місце – з фізики та 1 місце у комплексному заліку серед команд старшокласників.
Заводник Владислав (9-б) – 2 місце в загальному заліку з інформатики серед дев’ятикласників.
Загородній Андрій (9-г) – 2 місце в загальному заліку з фізики серед дев’ятикласників.
Луценко Костянтин (10-б) – 1 місце в загальному заліку з інформатики, 2 місце в загальному заліку з математики, 3 місце в загальному заліку з фізики та 1 місце у комплексному заліку серед учнів старших класів. Крім того, Костянтину була присуджена спеціальна премія імені В’ячеслава Ясінського за найкраще розв’язання геометричної задачі.
Також у неофіційній частині цьогорічного турніру команда у складі Тарасюка Дмитра, Тичковського Олексія (10-б) та Марчука Олександра (10-г) посіла 2 місце у АСМ-олімпіаді з інформатики.
Пишаємось нашими переможцями та зичимо їм наснаги у майбутніх звершеннях!
|
З 19 по 22 квітня на базі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходив III етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницькх робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Цьогоріч у фінальному етапі конкурсу змагались за призові місця двоє учнів ліцею.
У відділенні хімії та біології учениця 10-б класу Дворецька Анна за роботу “Генотоксичність фулерену С60” отримала бронзову медаль та ІІІ диплом.
У відділенні фізики та астрономії учень 10-г класу Тархан Ігор за роботу “Визначення параметрів складних коливальних систем на прикладі маятника Ейрі” отримав золоту медаль і І диплом.
Пишаємось нашими юними дослідниками!
|
14 і 15 квітня учні ліцею взяли участь у ХXIII олімпіаді з математики та XIII олімпіаді з головоломок Русанівського ліцею м. Києва.
У командному заліку олімпіади з математики, який проводиться традиційно серед учнів 9-10 класів, дев’ятикласники та десятикласники з команди “Звьозди” посіли ІІ місце.
В особистій першості олімпіади з головоломок у старшій лізі Васін Богдан (9-а клас) виборов І диплом, а Луценко Костянтин (10-б клас) – ІІ диплом.
Пишаємось нашими юними математиками!
|
З 2 по 6 квітня у м. Миколаїв відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, в якій традиційно взяла участь команда УФМЛ. Успіхи ліцеїстів підтверджують п’ять нагород, які вони здобули на цьогорічному контесті.
ІІ дипломи – Заводник Владислав (9-б клас), Луценко Костянтин, Тичковський Олексій (10-б клас).
ІІІ дипломи – Марчук Олександр (10-г клас), Вітрук Євген (11-б клас).
Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів!
|
З 2 по 6 квітня відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії, який цьогоріч проходив на базі Українського фізико-математичного ліцею.
Вітаємо ліцеїстів, які здобули на цій олімпіаді призові місця!
ІІ дипломи – Федорович Денис (10-а клас), Карасьова Таїсія (10-б клас), Довбуш Андрій (10-г клас).
ІІІ диплом – Коросько Владислав (10-г клас).
|
З 25 по 30 березня у м. Суми відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.
Учні ліцею вкотре довели свою конкурентоспроможність, здобувши на цих змаганнях десять нагород.
І дипломи – Ігнатенко Олексій (9-в клас), Загородній Андрій (9-г клас).
ІІ дипломи – Красіков Антон (8-в клас), Гусак Давид (9-в клас), Федорович Денис (10-а клас), Луценко Костянтин (10-б клас), Сайтарли Олексій (11-б клас).
ІІІ дипломи – Зарицький Петро (8-б клас), Коваль Вадим (10-б клас), Чайка Андрій (11-в клас).
Вітаємо майбутнє української фізики!
|
З 25 по 30 березня у м. Полтава відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.
Учні нашого ліцею отримали цього року два дипломи.
І диплом – Мицик Сергій (9-в клас).
ІІІ диплом – Бакай Василь (10-а клас).
Вітаємо переможців!
|
З 19 по 23 березня у м. Одеса відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.
Команда УФМЛ вчергове підтвердила високу якість навчального процесу у ліцеї, здобувши на цих змаганнях дев’ять нагород.
І диплом – Коваль Вадим (10-б клас) з абсолютно першим результатом.
ІІ дипломи – Луценко Костянтин (10-б клас), Кондратенко Олег (11-б клас).
ІІІ дипломи – Васін Богдан, Жур Ольга (9-а клас), Заводник Владислав (9-б клас), Ігнатенко Олексій, Мицик Сергій (9-в клас), Загородній Андрій (9-г клас).
Вітаємо наших переможців!
|
З 19 по 23 березня у м. Запоріжжя відбувся IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.
Вітаємо учня 11-б класу ліцею Логачова Михайла, який отримав на цьогорічній олімпіаді ІІ диплом.
|
14 березня – неймовірний день на механіко-математичному факультеті КНУ ім. Т.Шевченка, де відбувся святковий танцювальний флешмоб з нагоди свята науки – Міжнародного дня числа «Пі».
Свято найвідомішої математичної константи бере початок у 1987 році та належить фізику Ларрі Шоу із Сан-Франциско. Цього року мех-мат святковим танцювальним флешмобом дав яскравий старт всесвітній естафеті відзначення Міжнародного дня числа «Пі».
Яскраві, талановиті, енергійні, натхненні – усе це про учасників флешмобу! Учні УФМЛ також по справжньому вміють і вчитися, й творити, й радіти життю, а тому долучилися до цієї святкової акції, під час якої не лише підтримали танцювальний флешмоб студентів, але й здійснили подвійний виступ. Свої номери показали учні 9-б та 10-а класів, чим приємно вразили представників університету! Дякуємо нашим творчим учням і бажаємо їм міцного здоров’я та успіхів у підкоренні математичних вершин!
|
Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України!
Відділення математики:
Мицик Сергій (9-в клас), “Методи доведення нерівностей” – І диплом.
Волох Анна (10-а клас), “Розв’язування ірраціональних рівнянь з параметрами” – ІІІ диплом.
Ярмоленко Софія (10-а клас), “Застосування комплексних чисел в розв’язуванні геометричних задач” – ІІІ диплом.
Відділення наук про Землю:
Лобас Артем (10-г клас), “Дослідження вапняків Інкерманського родовища та порівняння їх властивостей з вапняками інших родовищ Автономної Республіки Крим” – ІІІ диплом.
Відділення хімії та біології:
Дворецька Анна (10-б клас), “Генотоксичність фулерену С60” – І диплом та запрошення до участі у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту.
Сульженко Єлизавета (11-г клас), “Дослідження полів зору у хлопчиків і дівчаток старшого шкільного віку з різним профілем моторної і сенсорної асиметрії” – ІІІ диплом.
Відділення фізики та астрономії:
Карасьова Таїсія (10-б клас), “Процес абляції метеорів та порівняння методів їх спостереження” – І диплом.
Тархан Ігор (10-г клас), “Визначення параметрів складних коливальних систем на прикладі маятника Ейрі” – І диплом та запрошення до участі у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту.
|
18 лютого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.
Учениця 8-в класу ліцею Каранда Софія та учениця 9-а класу Кудь Тетяна здобули на цих змаганнях ІІІ дипломи.
Вітаємо наших істориків з гідним результатом!
|
Вітаємо учнів ліцею, які 17 лютого взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії та посіли призові місця!
І дипломи – Філоненко Кирило (9-в клас), Бакай Василь (10-а клас).
ІІІ диплом – Семенчук Роман (10-а клас).
Бажаємо нашим юним географам подальшої наснаги!
Крім того, хлопців, які отримали перші дипломи, запросили на відбори до команди міста Києва для участі у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.
|
11 лютого фізматівці позмагалися за призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури. Маємо ще три здобутки!
Наші прекрасні дівчата: учениця 9-б класу Савчук Софія, учениця 11-в класу Мазур Дарина і Шейко Анна з 11-г класу вибороли у цій першості ІІІ дипломи.
Вітаємо наших мовознавців!
|
10 лютого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. Учні ліцею цьогоріч здобули на цих змаганнях вісім нагород.
І дипломи – Заводник Владислав (9-Б клас), Третяков Єгор, Юхименко Костянтин (9-в клас), Варзар Вероніка, Логачов Михайло (11-б клас).
ІІ дипломи – Касич Олександр (9-б клас), Філоненко Кирило (9-в клас), Ярмоленко Софія (10-а клас), Косуха Олександр (10-г клас), Демченко Андрій (11-а клас).
Вітаємо наших знавців технологій з гідним результатом!
|
Вітаємо учнів ліцею, які 8 лютого взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії та посіли призові місця!
І дипломи – Заводник Владислав (9-б клас), Федорович Денис (10-а клас, виступав за 11 клас), Карасьова Таїсія (10-б клас), Довбуш Андрій (10-г клас).
ІІ диплом – Коноплев Павло (11-б клас).
ІІІ дипломи – Коросько Владислав, Лобас Артем (10-г клас), Бєліков Юрій (11-б клас).
|
Вітаємо ліцеїстів, які 3 та 4 лютого взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та вибороли 20 призових місць!
І дипломи – Заводник Владислав (9-б клас), Ігнатенко Олексій (9-в клас), Луценко Костянтин, Тичковський Олексій (10-б клас).
ІІ дипломи – Акуліч Даниїл (8-в клас), Віннічук Назар, Яворський Марк (9-а клас), Касич Олександр (9-б клас), Мицик Сергій (9-в клас), Затилюк Андрій (10-б клас), Косуха Олександр, Марчук Олександр (10-г клас), Варзар Вероніка (11-б клас).
ІІІ дипломи – Васін Богдан (9-а клас), Третяков Єгор (9-в клас), Чорноморець Матей (10-а клас), Карасьова Таїсія (10-б клас), Вітрук Євген, Кривець Марія, Зайцев Павло (11-б клас).
|
28 січня та 2 лютого учні ліцею взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Вітаємо ліцеїстів, які цього року здобули 51 нагороду!
І дипломи – Петряков Артем (8-а клас), Красіков Антон (8-в клас), Баклан Аліса, Васін Богдан (9-а клас), Віткіна Анна (9-б клас), Гусак Давид, Ігнатенко Олексій, Мицик Сергій, Сорока Захар (9-в клас), Загородній Андрій (9-г клас), Коваль Вадим (10-б клас), Свечихін Євген (10-в клас), Довбуш Андрій, Марчук Олександр (10-г клас), Бабяк Борис, Цибулькін Кирило (11-а клас), Варзар Вероніка, Сайтарли Олексій (11-б клас), Чайка Андрій (11-в клас).
ІІ дипломи – Зарицький Петро (8-б клас), Гарбар Ярослав (9-б клас), Федорович Денис (10-а клас), Дворецька Анна, Карасьова Таїсія, Луценко Костянтин, Тарасюк Дмитро (10-б клас), Демиденко Андрій, Лобас Артем, Тархан Ігор, Холоімов Валерій, Циганов Аркадій (10-г клас), Гах Валерій, Мельничук Валерія (11-б клас).
ІІІ дипломи – Дерев’янко Ілля, Попович Марія, Свіржевський Назарій (8-б клас), Віннічук Назар (9-а клас), Заводник Владислав (9-б клас), Федосенко Марина, Філоненко Кирило (9-в клас), Бондар Олександр, Костишен Максим, Ляшенко Євген (9-г клас), Бакай Василь (10-а клас), Проценко Ольга, Тадля Михайло (10-б клас), Борщагівський Станіслав, Киріша Влада (10-в клас), Шевченко Олексій (11-а клас), Логачов Михайло (11-б клас), Драбик Степан (11-в клас).
|
14 та 28 січня відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови.
Учениця 10-б класу ліцею Карасьова Таїсія та учень 10-в класу Микитюк Максим здобули на цих змаганнях ІІІ дипломи.
Вітаємо наших поліглотів з гідним результатом та бажаємо їм подальших успіхів у вивченні усіх тонкощів іноземної мови!
|
27 січня учні ліцею взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології та отримали високі результати!
І диплом – Дворецька Анна (10-б клас).
ІІ дипломи – Гусак Давид (9-в клас), Глазунова Поліна (9-г клас).
Пишаємось нашими юними дослідниками життя!
Крім того десятикласниця Дворецька Анна потрапила на відбори команди міста Києва для участі у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.
|
21 та 27 січня учні ліцею взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Вітаємо ліцеїстів, які цього року здобули 41 нагороду!
І дипломи – Васін Богдан (9-а клас), Ігнатенко Олексій, Мицик Сергій (9-в клас), Коваль Вадим (10-б клас), Кондратенко Олег (11-б клас).
ІІ дипломи – Баклан Аліса, Жур Ольга, Кудь Тетяна (9-а клас), Віткіна Анна, Гарбар Ярослав, Заводник Владислав, Касич Олександр (9-б клас), Загородній Андрій (9-г клас), Бакай Василь (10-а клас), Луценко Костянтин, Тарасюк Дмитро (10-б клас).
ІІІ дипломи – Сорокін Костянтин, Торяник Софія (8-а клас), Попович Марія, Цибулькін Гліб (8-б клас), Красіков Антон (8-в клас), Бондаренко Дмитро, Дем’яненко Софія, Кирилов Євген, Шинкарук Ігор (9-а клас), Пастухов Олексій, Строчко Анастасія (9-б клас), Ткаченко Ярослав, Третяков Єгор (9-в клас), Приходько Ярослав, Ярмоленко Софія (10-а клас), Карасьова Таїсія, Прінько Максим, Тадля Михайло, Тичковський Олексій (10-б клас), Карпенко Андрій (10-в клас, виступав за 11 клас), Марчук Олександр (10-г клас), Бабяк Борис, Шевченко Олексій (11-а клас), Логачов Михайло (11-б клас), Чайка Андрій (11-в клас).
|
Вітаємо учнів ліцею, які 13, 18 та 19 січня взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та посіли призові місця!
І диплом – Мицик Сергій (9-в клас).
ІІ диплом – Бакай Василь (10-а клас).
ІІІ дипломи – Мацюк Любов, Савчук Софія (9-б клас), Семенчук Роман (10-а клас).
Пишаємось нашими юними хіміками!
|
22 грудня учні ліцею підготували святковий концерт з нагоди Нового року, під час якого вони згадували різноманітні новорічні прикмети!
Весь персонал школи та учні з величезним захопленням спостерігали за цим святковим дійством, слухали добрі та безперечно чарівні новорічні пісні, підтанцьовували під запальну музику, намагаючись повторити рухи танцюристів, які виступали на сцені, та згадували усілякі народні традиції і чудернацькі історії, що відбувалися з кожним під новий рік.
Дякуємо усім учасникам концерту за незабутні враження та святковий настрій!
|
20 грудня у ліцеї відбулись традиційні щорічні змагання із спортивної аеробіки, під час якого вихованці фізмату ще раз довели, що вони відповідально ставляться не лише до свого інтелектуального стану, але й слідкують за своєю фізичною формою та здоров’ям.
Журі у складі випускників ліцею та вчителів було приємно вражене завзяттям, з яким виступали наші учні, та рівнем підготовки цьогорічних комплексів вправ. Переможців було виявити як ніколи складно. Кожна паралель запам’ятається усім надовго, та над усе – яскраві виступи 8-в, 9-б, 10-а та 11-г.
Вітаємо переможців! Бажаємо усім здоро’я та бадьорості!
|
22 листопада 2017 року учні 8-10 класів УФМЛ взяли участь у проекті ЮНІСЕФ “Найбільший урок у світі”, присвяченому інформуванню дітей та широкої громадськості про Глобальні цілі сталого розвитку ООН, які визначають 17 основних напрямків розвитку людства до 2030 року. Фізматівці приєднались до мільйонів дітей з усього світу, щоб обговорити виклики, що стоять перед світовою спільнотою, та об’єднати зусилля щодо їх вирішення.
Дякуємо волонтеру проекту, студенту другого курсу історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Чермних Олександру за змістовний та цікавий урок!
|
20 листопада 2017 року 96 учнів ліцею взяли участь у VІІІ Міжнародній природознавчій грі “ГЕЛІАНТУС”. Вітаємо ліцеїстів, які цього року здобули 81 нагороду!
Дипломи абсолютних переможців – Біленко Владислав, Грохольський Владислав (11-а клас).
І дипломи – Глазунова Поліна, Добровольський Лука, Зубрій Марк, Сорокун Ернест (9-г клас), Свечіхін Євгеній (10-в клас), Птуха Ангеліна (10-г клас), Демченко Андрій, Степанюк Ірина (11-а клас), Кухарук Вікторія, Леус Вікторія (11-г клас).
ІІ дипломи – Віннічук Назар (9-а клас), Сорока Захар (9-в клас), Ярмоленко Софія (10-а клас), Дворецька Анна (10-б клас), Заікін Іван, Кудрявцев Ярослав, Устиянський Назарій (10-в клас).
ІІІ дипломи – Захарчук Захар (8-а клас), Гринчак Іван (9-а клас), Касич Олександр, Мацюк Любов, Савчук Софія (9-б клас), Філоненко Кирило, Якименко Юрій (9-в клас), Кириченко Радміла, Ляшенко Євгеній, Носацький Максим (9-г клас), Вінтоник Данило, Семенчук Роман, Ямбулатова Аміна (10-а клас), Житник Владислав (10-б клас).
Грамоти з хімії – Гладкий Артем (8-б клас), Биковченко Андрій (8-в клас), Непекло Артем (9-а клас), Гарбар Ярослав (9-б клас), Лазуткін Павло (9-г клас).
Грамоти з біології – Жигадло Андрій (9-а клас), Гарбар Ярослав (9-б клас), Ігнатенко Олексій (9-в клас), Бондар Олександр, Грабовяк Анастасія, Дригуля Микола, Задорожний Михайло, Іванишин Богдан, Колісник Анна (9-г клас), Ал-Сайед Александр, Волох Анна, Хоменко Олексій (10-а клас), Теплов Дмитро (10-б клас), Гасло Владислав, Лобас Артем, Тархан Ігор (10-г клас).
Грамоти з географії – Торяник Софія (8-а клас), Тополь Марія (8-б клас), Цимбрак Назарій (8-в клас), Катрич Богдан (9-а клас), Гориченко Максим, Мазніченко Сергій, Пастухов Олексій (9-б клас), Третяков Єгор (9-в клас), Іванишин Богдан, Костишен Максим (9-г клас).
Грамота з фізики – Каранда Софія (8-в клас), Засєдка Олексій, Ігнатенко Олексій, Третяков Єгор (9-в клас), Бондар Олександр, Дригуля Микола, Загородній Андрій (9-г клас), Петровський Андрій, Приходько Ярослав, Хоменко Олексій, Чорноморець Матей (10-а клас), Затилюк Андрій, Коваль Вадим, Прінько Максим, Теплов Дмитро (10-б клас), Батечко Артем (10-в клас), Лобас Артем, Марчук Олександр, Тархан Ігор, Холоімов Валерій (10-г клас).
Вітаємо переможців цієї чудової пізнавальної гри з чудовими результатами і бажаємо їм творчої наснаги!
|
З 27 жовтня по 4 листопада 2017 року у китайському місті Вейхай проходила XXII Міжнародна астрономічна олімпіада, на якій учень 10-А класу ліцею Федорович Денис отримав ІІ диплом (еквівалент срібної медалі)!
У змаганнях серед 58 учасників з 12 країн Денис виборов собі право участі у XXIII Міжнародній астрономічній олімпіаді, яка відбудеться наступного року!
Участь команди України та безпосередньо Дениса у цій олімпіаді була б неможливою без допомоги, за що ми щиро дякуємо: директору УФМЛ Салівону Георгію Івановичу, директору ДПФ “Екотехніка-М” Проскурі Сергію Михайловичу, директору департамента державної міграційної служби Донському Сергію Миколайовичу та батькам Дениса.
За підготовку до олімпіади та наукові консультації висловлюємо вдячність вчителям астрономії УФМЛ Пономаренку Василю Олександровичу та Сімону Андрію Олександровичу, випускнику ліцею, студенту другого курсу фізичного факультету КНУ та неодноразовому переможцю Міжнародних олімпіад Вертелецькому Владиславу та самому Денису, який більше року наполегливо працював для досягнення такого високого результату!
|
З 28 жовтня по 4 листопада на базі Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходив ХІ Всеукраїнський турнір математичних боїв імені І.І.Ляшка.
У перший день турніру на факультеті комп’ютерних наук і кібернетики університету традиційно відбулись церемонія відкриття турніру та “Математичний Занзібар“, у якому команди дев’ятикласників ліцею посіли п’яте та восьме місця у середній лізі, а команда десятикласників очолила рейтинг команд старшої ліги турніру.
За результатами усної командної олімпіади другого дня обидві команди дев’ятикласників опинилися у групі Б середньої ліги математичних боїв, посівши 6-7 та 8-9 рядки турнірної таблиці, а десятикласники показали третій результат серед команд старшої ліги.
Підсумком чотирьох днів математичних боїв стали відповідно друге і третє місця у групі середньої ліги та третє місце у старшій лізі.
В останній день турніру була проведена усна особиста олімпіада, за результатами якої учень 9 класу Ігнатенко Олексій отримав диплом ІІ ступеня, а десятикласники Коваль Вадим, Луценко Костянтин і Тарасюк Дмитро – дипломи ІІІ ступеня.
Вітаємо учасників турніру із їхніми здобутками!
|
З 22 по 28 жовтня на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулись попередні відбори школярів України для участі в міжнародних математичних олімпіадах – ІМО, Romanian Master of Mathematics, EGMO.
Відбір на Міжнародні математичні олімпіади проходив у двох групах – «ММО» та «Junior».
Група «ММО» орієнтована в основному на підготовку майбутньої команди України до виступу на 59-й Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО), яка відбудеться в місті Клуж (Румунія) у липні 2018 року. До цієї групи був відібраний учень 11 класу ліцею Кондратенко Олег. До групи «Junior», сформованої з учнів 8–10 класів, потрапили десятикласники Коваль Вадим і Луценко Костянтин, а також дві дев’ятикласниці – Баклан Аліса і Жур Ольга. Із школярами, які потрапили до цих груп, заплановано протягом року провести короткочасні збори із запрошенням українських та іноземних лекторів.
Пишаємося талановитими математиками ліцею та бажаємо їм подальших успіхів!
|
26 жовтня настав урочистий момент, на який так довго чекали, – посвята в ліцеїсти.
Учні з великим інтересом і особливою відповідальністю готувалися до цього свята. Адже в ліцеї багато років існує чудова традиція – символічне посвячення в ліцеїсти восьмикласників і девятикласників. Учні кожного класу намагалися бути першими в різноманітних випробуваннях на спритність, кмітливість, творчість тощо. Але тих, хто програв, не було – усі отримали подарунки та заряд бадьорості.
Ввечері на учнів ліцею чекала святкова вечеря, під час якої усі ділилися враженнями про цей яскравий та насичений день.
Бажаемо всім ліцеїстам перемог і досягнення поставлених цілей!
|
24 та 25 жовтня 2017 року на фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходила Друга осіння школа з оптики та лазерної фізики.
Ці два дні були дуже насиченими та цікавими: окремі учні ліцею мали змогу ознайомитися із оптичним обладнанням у лабораторіях кафедри оптики; оглянути перспективні міжнародні програми в галузі оптики та лазерної фізики; прослухати доповіді учасників 18-ої міжнародної оптичної конференції SPO-2017.
Кожен, хто відвідав цей пізнавальний захід, отримав не лише сертифікат учасника школи, а й неоціненний досвід спілкування з провідними науковцями у галузі оптики та лазерної фізики.
|
6 жовтня 2017 року у ліцеї відбувся святковий концерт з нагоди Дня вчителя!
Учні привітали своїх наставників неймовірно душевними виступами, серед яких були танцювальні номери, музичні композиції, пісні та гуморески. Від імені усіх ліцеїстів ведучі концерту побажали вчителям та вихователям міцного здоров’я, творчого натхнення, неймовірного терпіння та відчуття задоволення від улюбленої роботи!
За рішенням ЮНЕСКО Всесвітній день учителів з 1994 року відзначають 5 жовтня.
В Україні День працівників освіти відзначають у першу неділю жовтня. Його встановлено «…на підтримку ініціативи працівників освіти України…» згідно з Указом Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 році.
|
30 вересня та 1 жовтня на факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулись тематичні олімпіади з теорії чисел та комбінаторики. До цих олімпіад долучились також і школярі з інших міст України, таких як Львів, Чернівці, Харків.
В олімпіаді з теорії чисел взяли участь дев’ятикласники Заводник Владислав (другий результат у підсумковій таблиці), Жур Ольга, Баклан Аліса і Васін Богдан (усі – десятий результат), а також десятикласники Коваль Вадим (перший рядок таблиці), Тичковський Олексій (шостий рядок) і Луценко Костянтин (сьомий рейтинг).
Зовсім інакше виглядають рейтинги з комбінаторики. Дев’ятикласників ліцею очолила Баклан Аліса (четвертий рядок рейтингової таблиці), за якою слідують Заводник Владислав (сьомий), Васін Богдан (дванадцятий) і Мицик Сергій (вісімнадцятий результат). Десяті класи фізмату представлені у складі Луценка Костянтина (сьоме місце у підсумку), Тичковського Олексія (дев’яте місце) і Коваля Вадима (сімнадцяте місце).
Пишаємось нашими юними математиками! Бажаємо усім їм ще кращих здобутків у майбутньому!
|
24 вересня 2017 року на факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася усна командна олімпіада з математики.
Старша ліга (10-11 класи) – третє та десяте місця.
Середня ліга (9 класи) – четвертий і восьмий рядки турнірної таблиці.
Молодша ліга (8 класи) – восьмий результат.
Згідно з результатами цієї олімпіади до у часті в XIV Київському турнірі математичних боїв імені Лесі Рубльової допущено чотири наші команди, які змагатимуться у групі А старшої ліги, групах А і Б середньої та групі Б молодшої ліги турніру.
Вітаємо ліцеїстів, які взяли участь у цих математичних змаганнях!
|
10 вересня 2017 року на факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся “Математичний Занзібар”. Занзібар також активно проходив у Запоріжжі, Кременчуці та Чернівцях. До Києва прибула команда 8 класу «Рішельєвського ліцею» (Одеса), що надало статуту відкритості цьому турнірові. Вітаємо ліцеїстів, які взяли участь у перших цьогорічних математичних змаганнях!
У старшій лізі (10-11 класи) боролися за призові місця три команди ліцею, які посіли п’яте, дев’яте та двадцять четверте місця з 25 в загальнокомандному заліку.
Найбільшою за складом учасників від ліцею цьогоріч була середня ліга Занзібару, що загалом складалася з 25 команд. Три фізматівські команди дев’ятикласників завершили змагання у третьому, шістнадцятому та дев’ятнадцятому рядках турнірної таблиці.
Серед 34 команд молодшої ліги від УФМЛ КНУ змагалося дві команди восьмикласників, які дебютувапи із п’ятнадцятим та тридцять третім підсумковими результатами.
Усім учасникам змагань бажаємо подальшого продуктивного розвитку і гучних досягнень у матетематичних змаганнях Києва та України!!!
|
У здоровому тілі – здоровий дух! 9 вересня на спортивному майданчику ліцею відбулося урочисте шикування учнів та змагання з бігу на дистанцію 60 метрів на честь відзначення дня фізичної культури і спорту.
День фізичної культури і спорту – свято України. Відзначається щорічно у другу суботу вересня. Свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об’єднань громадян згідно з Указом Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29 червня 1994 року № 340/94.
Бажаємо усім бути сильними та здоровими!
|
Геометрія – одна з найдавніших наук у світі. 7 вересня 2017 року у 44 країнах світу була проведена IV Іранська геометрична олімпіада, координатором якої у Києві виступив Русанівський ліцей. У цих змаганням свої знання та навички випробовували учні кращих навчальних закладів Києва та Чернігова. Одночасно долучились до олімпіади учні харківського фізико-математичного ліцею № 27.
Цьогоріч у середній кваліфікаційній групі олімпіади (9-10 класи) взяли участь шестеро учнів УФМЛ. Зокрема, Коваль Вадим і Тичковський Олексій (10-Б клас) показали відповідно шостий та десятий абсолютні результати серед українських учасників середньої групи олімпіади.
Пишаємось нашими юними геометрами!
|
1 вересня 2017 року Український фізико-математичний ліцей розпочав новий навчальний рік святковою лінійкою, присвяченою Дню знань. Учні фізмату та викладачі вітали у стінах школи новачків – три восьмі класи і один дев’ятий.
На захід завітав перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Закусило Олег Каленикович, який привітав педагогів ліцею, ліцеїстів та їх батьків із початком нового навчального року, побажав усім творчої наснаги та успіхів у досягненні своєї мети, а також висловив сподівання вітати цьогорічних випускників ліцею студентами Київського національного університету вже за одинадцять місяців.
Привітати школярів і їхні батьки, які побажали їм бути розумними, успішними та завжди актуальними, підійматися після кожного падіння й ніколи не здаватися, впевнено прямуючи до своєї мети.
Завершилася лінійка традиційним виконанням гімну школи. “Физматовец, вперед!” – девіз багатьох поколінь ліцеїстів вже вкотре гучно пролунав шкільним подвір’ям у виконанні учнів. Учителі, серед яких також є частина вихованців цього унікального навчального закладу, підхопили мотив не менш завзято, адже ці слова викарбувані у пам’яті та душі кожного випускника ліцею.
Після завершення лінійки вчителями ліцею був проведений цікавий і насичений перший урок, присвячений темі “Україна на мапі Європи”.
Бажаємо усім ліцеїстам натхнення у своєму навчанні, витривалості та вдалого навчального і змагального року!
|
Коментарі закриті.