За результатами командного кубку з шахів “Кришталева тура” у серпні команда УФМЛ посіла І місце у Голосіївському районі міста Києва та виборола право змагатись за титул найсильнішої команди столиці.
До складу команди входили Кудря Денис, Іванов Максим (8-Б клас), Костюк Костянтин (9-А клас), Іванов Артем (9-Б клас), Свіржевський Назарій (10-Б клас), Казмірчук Володимир (10-Г клас).
25 серпня 2020 року у фіналі шахового кубка “Кришталева тура” взяли участь більше 100 учнів столичних шкіл, які представляли 27 команд. Змагання проводились у трьох категоріях: Золотий, Срібний та Бронзовий фінали.
Вітаємо команду ліцею, яка посіла III місце у Золотому фіналі цього турніру!
Пишаємось нашими шахістами та зичимо їм наступних успіхів у змаганнях!
Вітаємо випускника нашого ліцею, учня 11-Б класу, Владислава Заводника, який, за результатами відбірково-тренувальних зборів, став членом команди України на Міжнародній олімпіаді з інформатики 2020 року, що цьогоріч буде проведена Сінгапуром у вересні в онлайн-форматі.
Бажаємо Владиславу успішного виступу!
Вітаємо випускників ліцею 2020 року, які, на додачу до документів про здобуття повної загальної середньої освіти, отримали грамоти Київського національного університету імені Тараса Шевченка за відмінні успіхи у навчанні, активну участь у громадському житті ліцею та найвищі показники у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Серед них – випускники, які набрали за результатами тестування зовнішнього незалежного оцінювання з математики, фізики або з обидвох цих предметів одночасно максимально можливі 200 балів: Загородній Андрій, Ігнатенко Олексій, Мицик Сергій, Савчук Софія, Сорока Захар, Філоненко Кирило, Яворський Марк.
Пишаємось нашими учнями та бажаємо їм вдалого вибору місця майбутнього навчання!
25-26 липня 2020 року на волонтерських засадах було проведено Всеукраїнську онлайн-олімпіаду з програмування. До участі у цьому змаганні були запрошені учні, які пройшли відбори до складу команд на цьогорічному IV етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Маємо переможців.
Диплом I ступеня – Заводник Владислав (11-Б клас).
Дипломи II ступеня – Акуліч Даніїл (10-В клас), Гриневич Кирило (10-Г клас).
Пишаємось успіхами наших програмістів!
Одинадцятикласник Владислав Заводник потрапив на відбори на Міжнародну олімпіаду з інформатики!
До підготовки переможців доклали зусиль вчителі інформатики ліцею Потієнко Валентина Олександрівна, Бодрик Оксана Олександрівна, Кравець Галина Петрівна, а також випускник ліцею, нині студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка (факультет комп’ютерних наук та кібернетики) Луценко Костянтин. У підготовці молодших ліцеїстів брав участь і Владислав Заводник. Висловлюємо подяку педагогам та тренерам за їхню працю!
З 20 по 24 липня 2020 року силами волонтерських організаційних комітетів в усіх областях України була проведена Всеукраїнська онлайн-олімпіада найкращих юних математиків. До участі в олімпіаді були запрошені учні, які пройшли відбори до складу команд на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, що мала відбутись у березні. Семеро наших ліцеїстів вже вкотре показали гідні результати.
I місце – Лисаков Михайло (8-А клас).
II місце – Третьяков Андрій (10-А клас).
III місце – Арський Нікіта (8-А клас), Авдєєнко Дмитро (8-В клас), Михальова Марія (9-Б клас), Васін Богдан (11-А клас), Мицик Сергій (11-В клас).
Пишаємось нашими учнями та зичимо їм нових гучних успіхів!
Крім того, восьмикласника Лисакова Михайла було запрошено до участі у відборах на Міжнародну математичну олімпіаду як учасника олімпіади, який показав абсолютно найкращий результат серед учнів своєї паралелі.
До підготовки переможців доклали зусиль вчителі математики ліцею Вишенська Інна Яківна, Давидова Катерина Йосипівна, Зубарук Олеся Валеріївна, Печериця Олексій Анатолійович, Сіренко Олександр Олександрович, Цань Вікторія Борисівна, Древаль Максим Михайлович, Приходько Ольга Дмитрівна, Радченко Вадим Миколайович, а також випускники ліцею та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка Коваль Вадим (факультет комп’ютерних наук та кібернетики) та Бакай Василь (механіко-математичний факультет). Дякуємо педагогам та тренерам за їхню самовіддану працю!
«Моє піклування про успіхи в навчанні починається з піклування про те, що їсть і як спить дитина, яке її самопочуття, … наскільки чутливо сприймає вона радощі й негаразди людей, що вона створила для інших і які почуття пережила у зв’язку з цим».
В. Сухомлинський
Вчитель української мови та літератури Українського фізико-математичного ліцею Радишевська Марія Іванівна за значний особистий внесок у розвиток сфери освіти Української держави, визначні успіхи у навчанні та вихованні учнівської молоді, вагомі трудові досягнення і багаторічну сумлінну працю була нагороджена нагрудним знаком “Василь Сухомлинський”!
Щиро вітаємо Марію Іванівну та бажаємо їй невичерпного натхнення і подальших творчих здобутків на педагогічних жнивах!
Підведено підсумки Всеукраїнських тематичних онлайн-олімпіад з математики 2020 року, участь у яких взяли і учні нашого ліцею. Вітаємо переможців!
Олімпіада з теорії чисел (25 березня)
I місце – Лисаков Михайло (8-А клас).
II місце – Михальова Марія, Шкуропацький Павло (9-Б клас).
III місце – Альбін Євгеній (9-Г клас).
Олімпіада з алгебри (28 березня)
I місце – Авдєєнко Дмитро (8-В клас), Мицик Сергій (11-В клас).
II місце – Шулепа Іван (8-А клас), Михальова Марія (9-Б клас).
III місце – Лисаков Михайло (8-А клас), Шкуропацький Павло (9-Б клас), Красіков Антон (10-В клас).
Олімпіада з геометрії (4 квітня)
II місце – Лисаков Михайло (8-А клас).
III місце – Арський Нікіта, Шулепа Іван (8-А клас), Авдєєнко Дмитро (8-В клас).
Олімпіада з комбінаторики (11 квітня)
II місце – Лисаков Михайло (8-А клас).
III місце – Михальова Марія (9-Б клас), Красіков Антон (10-В клас), Мицик Сергій (11-В клас).
Бажаємо юним математикам наснаги та нових звершень!
21 та 22 березня 2020 року Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна в онлайн-режимі було проведено III Конкурс з математики і фізики “Школа физтеха”, участь в якому мали змогу взяти школярі з усієї країни.
Учень 9-Г класу Олійник Архип-Володимир, який також був учасником цього конкурсу, отримав на цих змаганнях відмінний результат з математики, фізики та у комплексному заліку.
Вітаємо Архипа із цим чудовим досягненням та бажаємо йому невичерпного натхнення й подальших успіхів у вивченні фізико-математичних наук!
14 і 15 березня 2020 року в онлайн-режимі відбулась VII Українська олімпіада з лінгвістики, участь в якій взяло більше трьохсот школярів з усієї країни.
Пишаємось ученицею 9-В класу Тимошенко Соломією, яка здобула сьомий абсолютний результат у особистому змаганні серед 185 учнів 9–11 класів та виборола на цій олімпіаді диплом II ступеня. Більш того, за підсумками змагання Соломія увійшла до складу учасників відбірково-тренувальних зборів до міжнародної лінгвістичної олімпіади.
Бажаємо Соломії наснаги і наступних великих перемог!
Вітання переможцям II (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2020 року!!!
Відділення математики
Кулєшов Ілля (9-Г клас), “Методи розв’язування квадратних рівнянь” – II місце.
Слюсар Ірина (10-А клас), “Використання транспортних задач у ході розрахунку кошторисної документації для тендерних торгів” – II місце.
Рарова Єва (10-Г клас), “Вписаний еліпс Штейнера” – II місце.
Кудь Тетяна (11-А клас), “Одновимірні та двовимірні квазікристали” – II місце.
Відділення комп’ютерних наук
Казмірчук Володимир (10-Г клас), “Sende NET” – III місце.
Відділення технічних наук
Санжаровська Софія (10-Б клас), “Розробка пристрою для безпечного прослуховування музики в навушниках” – II місце.
Відділення хімії та біології
Цвєткова Мирослава (9-Б клас), “Вакцинація як метод профілактики захворюваності на грип” – III місце.
Гавриленко Марія (10-Г клас), “Зв’язок успішності навчання з показниками тестів Струпа у учнів старшого шкільного віку” – II місце.
Просян Катерина (11-В клас), “Полімери, що розкладаються в умовах навколишнього середовища” – I місце.
Відділення екології та аграрних наук
Кінзерський Денис (10-Г клас), “Функціонально-морфологічні особливості надкрилець у твердокрилих (Insecta, Coleoptera) з різною здатністю до польоту” – I місце.
Бажаємо переможцям подальших цікавих досліджень та престижних здобутків!
6 березня в актовій залі ліцею відбувся концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня!
Від щирого серця фізматівці цього дня вітали зі сцени усіх працівниць ліцею, вчительок та виховательок, матусь, бабусь, подруг, усіх дівчат та жінок із приходом весни, бажали невимовного щастя, нескінченної енергії та невпинного натхнення… Вітали гумористичним фотоколажем, чудовими танцювальними постановками, чарівним сольним та дуетним виконанням пісень, музичними номерами, під час яких слухачів милували звуки акустичної та електрогітари, укулеле, бубона та скрипки. Тож нехай життя усіх представниць прекрасної частини людства буде таким самим яскравим і різноманітним, як цей урочистий захід!
5 березня 2020 року у червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир та вручення жінкам-працівникам університету відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України.
Серед нагороджених працівниць університету були і представниці Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, жінки, які своєю багаторічною роботою сприяли розвитку і розширенню кола пізнавальних інтересів далеко не одного випуску фізматівців.
За сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді Подяками Міністерства освіти і науки України були відзначені вчитель української мови та літератури Андрущенко Людмила Анатоліївна і вчитель географії та основ здоров’я Мельник-Мірзоян Арміне Лаврентіївна.
За ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України Подякою Міністерства освіти і науки України була відзначена Латишенко Людмила Анатоліївна, заступник директора ліцею з навчально-методичної роботи, вчитель біології.
Вітаємо колектив ліцею із чудовими здобутками колег і зичимо усім натхнення, духовних і фізичних сил та великих досягнень у роботі!
Вітаємо команду України із найкращим за історію участі виступом та заслуженим 2 місцем на 12-й міжнародній математичній олімпіаді Romanian Master of Mathematics, що проходила з 26 лютого по 2 березня 2020 року місті Бухарест!
В індивідуальному заліку у боротьбі серед 107 учасників з 19 країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки наші хлопці вибороли 2 золоті, 5 срібних, 2 бронзові медалі і 3 почесні грамоти.
Серед срібних призерів опинився і учень 11-В класу УФМЛ Мицик Сергій! Пишаємось юним математичним талантом!
Вітаємо дружні ліцеї Харкова, Києва та Львова, учні яких також взяли участь у цих змаганнях та отримали нагороди! Бажаємо молодій математичній еліті України нових гучних звершень і перемог!
29 лютого ліцеїсти відвідали місто Вінниця, де взяли участь у IV Олімпіаді геометричної творчості імені В.А. Ясінського (http://amnm.vspu.edu.ua/olymp/). На цьогорічній олімпіаді змагались учні найкращих шкіл Вінницької, Дніпропетровської, Одеської, Харківської областей та міста Києва. Фізматівці здобули на цих змаганнях сім нагород.
Диплом І ступеня – Лисаков Михайло (8-А клас).
Дипломи II ступеня – Михальова Марія, Шкуропацький Павло (9-Б клас).
Дипломи ІІІ ступеня – Гудзенко Галина (8-Б клас), Авдєєнко Дмитро, Малиновський Роман (8-В клас), Третьяков Андрій (10-А клас).
Пишаємось досягненнями юних геометрів!
Разом з учасниками змагань у якості керівників команди до Вінниці поїхали вчителі математики Печериця Олексій Анатолійович та Цань Вікторія Борисівна, які також взяли участь у роботі журі олімпіади. Дякуємо керівникам команди за супровід та підтримку учнів у цій поїздці.
29 лютого учні ліцею відвідали ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де відбулися Медичні воркшопи «Медицина стає ближчою» для учнів 8-11 класів.
За ініціативи студентського активу інституту та за участі високопрофесійних фахівців, викладачів ННЦ, було проведено ряд заходів, які підказали, як правильно піклуватися про своє здоров’я. Воркшопи були презентовані за такими темами:
«Мікроскопія і таємниці людського тіла» (А. Пустовалов, Т. Рибальченко). Учасники воркшопу отримали незабутні враження від подорожі у світ, невидимий оком! Самостійно приготувавши гістологічний препарат букального епітелію, вони не лише спробували себе у якості професійного гістолога, але й дізналися про метод, що широко використовується у дослідженнях з біотестування препаратів чи при екологічному моніторингу. Тільця Барра, мікроядра в епітеліоцитах – для юних дослідників було багато нового і цікавого.
«12 систем тіла людини» (О. Ковальчук). Часто використовуються назви систем і органів тіла людини, невідповідні науковому формулюванню в анатомічній номенклатурі. Методів для запам’ятовування складної будови тіла людини існує безліч. На воркшопі учасники змогли дізнатись, як швидко і ефективно вивчити будову тіла людини, вивчити із застосуванням інноваційних технологій віртуальної реальності.
«Проба Руф’є – як і навіщо її робити» (Є. Решетнік). Дослідження працездатності серця – швидко і просто. Визначення індивідуальної інтенсивності спортивних вправ. Як серцево-судинна система відновлюється після фізичного навантаження. Багато цікавого і корисного довідались учасники цього воркшопу. А ще, вони дізналися як багато може розповісти про людину частота серцевих скорочень, та як давно і успішно застосовується визначення пульсу для діагностики стану організму.
«Сучасні проблеми харчування молоді» (Т. Фалалєєва). Що є основою раціонального харчування; які існують гастрономічні традиції світу; що таке ожиріння, анорексія, булімія; чому українська кухня є найбільш раціональною; як у себе на кухні перевірити якість продуктів – учасники воркшопу отримали відповіді на ці важливі для кожного питання під час зустрічі на кафедрі біомедицини.
22 лютого 2020 року у Першій Ризькій Державній Гімназії (Латвія) проходила Латвійська відкрита олімпіада з лінгвістики, участь в якій взяли 53 учні старших класів з Латвії, а також 15 учасників з Казахстану, Росії та України.
Вітаємо українських учасників з гідним виступом, адже вони здобули одне перше, одне друге, два треті місця, а також одну заохочувальну грамоту. Серед них була і Тимошенко Соломія (9-В клас), яка посіла на цій олімпіаді третє місце та привезла додому бронзову медаль!
19 лютого у ліцеї відбулась Всеукраїнська гра з англійської мови “PUZZLE”, в якій взяли участь і фізматівці.
Вітаємо ученицю 9-Г класу Басюк Юлію з отриманням І регіонального диплома, а її однокласників Кулєшова Іллю та Чопу Ярославу – із здобуттям II регіональних дипломів.
Бажаємо всім учасникам гри та її переможцям подальших успіхів у вивченні іноземних мов!
12 лютого відбулась Відкрита олімпіада механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в якій взяли участь студенти різних університетів Києва, Львова, Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки, а також учні Русанівського ліцею та Новопечерської школи м. Києва, УФМЛ та Львівського фізико-математичного ліцею.
Вітаємо Мицика Сергія (11-В клас) із II місцем, а також Бондаренка Дмитра і Семка Володимира (11-А клас) із заохочувальними відзнаками у змаганнях категорії “Студенти 1-2 курсів”.
В нас фізики і лірики ростуть…
9 лютого 2020 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка школярі з усього Києва змагались на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.
Вітаємо ученицю 9-В класу Тимошенко Соломію із прекрасним досягненням на цих змаганнях – II дипломом.
Бажаємо Соломії подальших творчих звершень та перемог!
8 лютого ліцеїсти взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики та у підсумку отримали 62 нагороди!
І дипломи – Лук’янов Ігор (8-В клас), Смакула Владислав (9-А клас), Любімов Олександр (9-Б клас), Макаров Даниїл, Третьяков Андрій (10-А клас), Зарицький Петро (10-Б клас), Красіков Антон (10-В клас), Гусак Давид, Ігнатенко Олексій, Мицик Сергій (11-В клас), Загородній Андрій (11-Г клас).
II дипломи – Арський Нікіта, Баханов Микола (8-А клас), Гудзенко Галина (8-Б клас), Лук’яніхін Віктор, Мазніченко Андрій, Малиновський Роман (8-В клас), Балагура Дмитро, Валюх Андрій, Костюк Костянтин, Литовка Максим (9-А клас), Куркін Тихон, Постульга Вікторія (9-Б клас), Демянчук Володимир (9-В клас), Альбін Євгеній, Гусак Анна (9-Г клас), Бащак Ярина (10-А клас), Попович Марія, Спіранський Олексій (10-Б клас), Сомов Максим (10-Г клас), Непекло Артем (11-А клас), Філоненко Кирило (11-В клас).
ІІІ дипломи – Лисаков Михайло, Трофименко Іванна, Шляхтун Михайло (8-А клас), Кудря Денис, Суворов Петро (8-Б клас), Авдєєнко Дмитро, Лютий Олександр (8-В клас), Ковальський Павло, Юрах Назар (9-А клас), Шкуропацький Павло (9-Б клас), Криворот Михайло, Мусієнко Ярослав, Олефіренко Григорій (9-В клас), Олійник Архип-Володимир, Сагановський Юрій (9-Г клас), Петряков Артем (10-А клас), Гапчук Кирило, Дерев’янко Ілля, Рубльов Святослав, Хоменко Сергій (10-Б клас), Акуліч Даниїл (10-В клас), Васін Богдан, Гринчак Іван, Жигадло Андрій, Кліндух Сергій, Яворський Марк (11-А клас), Заводник Владислав (11-Б клас), Просян Катерина, Сорока Захар (11-В клас), Костишен Максим (11-Г клас).
Вітаємо наших фізиків із неперевершеним результатом!
8 лютого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій (офісні технології). Учні ліцею цьогоріч здобули на цих змаганнях шість нагород.
І дипломи – Богданов Максим (11-Б клас), Філоненко Ігор(11-Г клас).
II дипломи – Плужников Вадим (10-В клас), Третяков Єгор (11-В клас).
ІІІ дипломи – Бузиль Назар (9-Б клас), Юхименко Костянтин (11-В клас).
Пишаємось результатами наших знавців технологій!
8 лютого у басейні спорткомплексу Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходили змагання з плавання (естафета 4х25 м) серед учнів Українського фізико-математичного ліцею.
Перше місце із результатом 1:34:87 посіла команда у складі Демянчука Володимира, Криворота Михайла (9-В клас), Морозова Івана та Семененка Олександра (9-Г клас).
Друге місце із часом 1:38:00 здобули Приходько Іван (10-А клас), Кругляк Андрій (10-Б клас), Гринчак Іван (11-А клас) і Копиця Олексій (11-Б клас).
Третє місце вибороли учні 9-Б класу Галицький Олексій, Кожан Ілія, Постульга Вікторія і Цвєткова Мирослава, які подолали дистанцію за час 1:43:57.
Вітаємо наших плавців та бажаємо усім міцного здоров’я і фізичної витривалості!
Вітаємо учнів ліцею, які 1 і 2 лютого взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та вибороли 19 нагород!
І дипломи – Гриневич Кирило, Голубко Віталій (10-Г клас), Заводник Владислав (11-Б клас), Ігнатенко Олексій (11-В клас).
II дипломи – Третьяков Андрій (10-А клас), Акуліч Даніїл (10-В клас), Жоголєва Ірина (10-Г клас), Мицик Сергій (11-В клас), Філоненко Ігор (11-Г клас).
ІІІ дипломи – Лисаков Михайло (8-А клас), Лук’янов Ігор (8-В клас), Смакула Владислав (9-А клас), Іванов Артем, Михальова Марія, Шкуропацький Павло (9-Б клас), Нестеров Віктор, Красіков Антон (10-В клас), Казмірчук Володимир (10-Г клас), Касич Олександр (11-Б клас).
Радіємо успіхам наших інформатиків!
1 лютого наші учні отримали змогу проявити свою ерудицію ще у двох предметних змаганнях.
На ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії учениця 9-Г класу Чопа Ярослава здобула II диплом, а учень 10-В класу Биковченко Андрій – ІІІ диплом.
На ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії учень 8-А класу Баханов Микола виборов ІІІ диплом.
Вітаємо знавців географії та історії!
31 січня 2020 року у Києві проходив ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії. Маємо переможців!
II дипломи – Олійник Архип-Володимир (9-Г клас, виступав за 10 клас), Салтовець Катерина (10-Г клас, виступала за 11 клас), Заводник Владислав (11-Б клас), Семенов Андрій (11-В клас).
ІІІ дипломи – Кліндух Сергій, Яворський Марк (11-А клас).
Вітаємо наших юних дослідників космосу із гідними результатами!
19 та 26 січня ліцеїсти змагались у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Вітаємо переможців, які цього року здобули 37 нагород!
І дипломи – Лисаков Михайло (8-А клас), Авдєєнко Дмитро (8-В клас), Мицик Сергій (11-В клас).
II дипломи – Арський Нікіта (8-А клас), Кулєшов Ілля (9-Г клас), Макаров Даниїл, Третьяков Андрій (10-А клас), Андрійчук Максим (10-Б клас), Васін Богдан, Семко Володимир (11-А клас), Заводник Владислав (11-Б клас), Ігнатенко Олексій (11-В клас), Загородній Андрій (11-Г клас).
ІІІ дипломи – Ренгевич Євгенія, Трофименко Іванна, Шулепа Іван (8-А клас), Бабіч Костянтин, Безкоровайний Олександр, Малиновський Роман (8-В клас), Балагура Дмитро, Горобець Ірина (9-А клас), Михальова Марія, Шкуропацький Павло (9-Б клас), Гусак Анна (9-Г клас), Сорокін Костянтин (10-А клас), Дерев’янко Ілля, Зарицький Петро, Спіранський Олексій (10-Б клас), Акуліч Даніїл, Красіков Антон (10-В клас), Гриневич Кирило, Казмірчук Володимир (10-Г клас), Бондаренко Дмитро (11-А клас), Гарбар Ярослав, Касич Олександр, Савчук Софія (11-Б клас), Філоненко Кирило (11-В клас).
Вболіваємо за наших математиків!
25 січня у Києві відбувся III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. І в цих змаганнях ліцеїсти показали чудові результати.
II дипломи – Олійник Архип-Володимир (9-Г клас), Кінзерський Денис (10-Г клас), Гусак Давид (11-В клас).
ІІІ дипломи – Литовка Максим (9-А клас), Мусієнко Ярослав (9-В клас), Просян Катерина, Федосенко Марина (11-В клас).
Тішимось успіхами наших біологів!
22 січня 2020 року в Українському фізико-математичному ліцеї відбулись заходи до Дня соборності України – виставка виробів українського народного декоративно-ужиткового мистецтва, флешмоб-ланцюг із людей, а також творчий вечір “Ми – єдина Україна!” (фотозвіт) Адже рівно 100 і 1 рік тому воєдино злилися століттями відірвані одна від одної Галичина, Буковина, Закарпаття й Наддніпрянська Україна.
Цього дня усі присутні, співробітники ліцею, учні та їхні батьки, гості, захоплено мандрували різними куточками нашої Батьківщини. Зі сцени ліцею його учні та випускники співали пісні про Україну, декламували ліричні поезії та гуморески, читали монологи та виконували інсценізації класичних українських літературних творів, танцювали українські народні танці та виконували власну сучасну постановку – танок зі стягами, не забули згадати й відомих українських вчених, громадських і політичних діячів… Усіх учасників заходу поєднали почуття гордості та любові до України, її багатющої природи, багатовікової історії та традицій і, найголовніше, – мужнього, сильного, талановитого українського народу!
І недаремно саме в цей день ліцей радо вітав у своїх стінах гостей з різних міст України: Київ, Хотів(Київська обл.), Житомир, Тернопіль, Березне (Рівненська обл.), Львів, Ріпки (Чернігівська обл.), Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.), а також з молдовського міста Бендери. Усі вони є представниками освітянського “Партнер”-клубу, що об’єднує інноваційні заклади освіти різних регіонів України та українські школи зарубіжжя. Цього разу учасники клубу зібрались у нашому ліцеї, щоб провести методичний семінар під гаслом “В нас фізики і лірики ростуть!”
Після завершальних слів ведучих концерту на сцену вийшла Ганна Стефанівна Сазоненко, кандидат педагогічних наук, Народний учитель України, президент “Партнер”-клубу, яка висловила гордість та захват багатогранністю талантів нашого ліцею, від імені усіх “партнерів” подякувала учасникам і організаторам творчого вечора за отримані глядацьким залом емоції та побажала усім пишатися своєю землею і разом прямувати до подальших перемог!
18 січня учні ліцею взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та отримали високі результати!
І дипломи – Лаврук Владислав (9-В клас), Мицик Сергій (11-В клас).
II дипломи – Ляпунова Анастасія (9-Б клас), Просян Катерина (11-В клас).
ІІІ дипломи – Лисаков Михайло (8-А клас), Васильков Артур (8-В клас), Лутай Артем (10-Г клас).
Пишаємось нашими юними хіміками!
З 11 по 14 січня на базі механіко-математичного факультету, факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, а також фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходила Комплексна олімпіада Київського академічного університету з математики, фізики та інженерії для старшокласників.
У цих змаганнях учень 11-А класу Яворський Марк виборов диплом ІІІ ступеня на олімпіаді з фізики.
Вітаємо Марка з чудовим результатом і бажаємо подальших успіхів у фізичних змаганнях йому та його вчителю Трилісу Олександру Васильовичу!
З 8 по 14 січня 2020 року старшокласники ліцею відвідали Республіканську фізико-математичну школу в м. Алмати, Казахстан, де проходила ХVI Міжнародна Жаутиківська олімпіада з фізики, математики та інформатики та отримали безцінний досвід участі у змаганнях міжнародного рівня (19 країн, 84 команди, 587 учасників), можливість спілкування зі своїми однолітками з інших країн, а також вибороли шість призових місць і медалей.
Вітаємо Мицика Сергія (11-В клас) із здобуттям бронзової медалі з математики, Гусака Давида, Ігнатенка Олексія (11-В клас) і Загороднього Андрія (11-Г клас) із здобуттям бронзових медалей з фізики, а також Гриневича Кирила (10-Г клас) із здобуттям бронзової медалі і Заводника Владислава (11-Б клас) із здобуттям золотої медалі з інформатики.
Пишаємось вами і бажаємо подальших престижних здобутків!
Окрема подяка керівникам нашої команди, вчителю математики Лукаш Катерині Василівні і вчителю фізики Петрусь Ірині Анатоліївні за супровід, оперативний розбір розв’язків та успішну координацію результатів із міжнародним журі олімпіади.
Навіть зимові канікули не є перепоною для участі учнів ліцею у змаганнях!
22 та 23 грудня 2019 року в Одеській академії неперервної освіти Одеської обласної ради відбулись фінальні етапи Всеукраїнських учнівських інтернет-олімпіад з базових предметів, у тому числі і фінальний етап Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з математики, на якому учень 9-Б класу ліцею Шкуропацький Павло посів ІІІ місце.
Вітаємо Павла та його вчительку математики Зубарук Олесю Валеріївну і бажаємо їм майбутніх перемог!
18 грудня в Українському фізико-математичному ліцеї Київського національного університету Тараса Шевченка пройшли щорічні змагання з аеробіки.
У заході взяли участь учні усіх п’ятнадцяти класів ліцею. Виступи наших учнів нагадували театральні вистави. За своє старання переможці отримали солодкі подарунки.
Вітаємо учнів 8-А, 9-Б, 10-В, 11-А та 11-Б класів з перемогами у своїх вікових категоріях! Бажаємо усім бути витривалими, гарними і здоровими!
1 грудня 2019 року завершився ХVІ Київський турнір математичних боїв ім. Лесі Рубльової.
Традиційно у цих змаганнях взяли участь і учні УФМЛ.
Команда восьмикласників дебютувала у Київських матбоях із першим місцем у групі Б молодшої ліги.
Дев’ятикласники посіли друге місце серед команд групи Б середньої ліги боїв.
Учні десятих та одинадцятих класів ліцею після запеклої боротьби завершили змагання на третій позиції серед команд групи А та першій позиції у групі В старшої ліги.
Вітаємо учасників турніру з чудовими результатами і бажаємо їм подальших успіхів у математичних змаганнях!
28 листопада 2019 року було підписано Указ Президента України №868/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 28-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року», згідно з яким за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю вчителю математики Українського фізико-математичного ліцею Анікушину Андрію Валерійовичу присвоєно почесне звання “Заслужений вчитель України”!
Вітаємо Андрія Валерійовича та бажаємо йому невичерпного натхнення і подальших творчих здобутків на педагогічних жнивах!
З 22 по 27 листопада 2019 року у м. Запоріжжя відбувся ХXVIII Всеукраїнський турнір юних фізиків.
Серед учасників змагань також були і три команди нашого ліцею, керівниками яких виступили вчителі фізики Рубцова Ірина Львівна (команда “ъьъ”), Мягченко Юрій Олександрович (“Ψsinγ”), Манжара Ганна Степанівна та Шинкаренко Віктор Костянтинович (“hν”).
Команда “ъьъ” виборола на цих змаганнях диплом ІІІ ступеня, а команда “Ψsinγ” – грамоту журі “За найстабільнішу гру”.
Також, в рамках турніру, проводилась рейтингова олімпіада з фізики, за результатами якої учень 11-Г класу Костишен Максим отримав диплом II ступеня, а Захарчук Захар (10-А клас), Марченко Марк і Сорока Захар (11-В клас) – дипломи ІІІ ступеня.
Крім того, серед особистих здобутків наших учнів є наступні нагороди: Марченко Марк (11-В клас) – диплом І ступеня у номінації “Краща доповідь поза конкурсом” і грамота журі “За вміння вести наукову дискусію”, Захарчук Захар (10-А клас) – диплом II ступеня у номінації “Краща доповідь поза конкурсом”, Колісник Анна (11-Г клас) – диплом “За кращу доповідь”.
Вітаємо переможців і бажаємо їм наснаги у майбутніх змаганнях!
25 листопада в залі засідань Вченої ради Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” відбулося урочисте вручення карток на отримання стипендій Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
Вітаємо учнів ліцею Зарицького Петра (10-Б клас), Заводника Владислава (11-Б клас), Ігнатенка Олексія (11-В клас), Філоненка Ігора (11-Г клас) та випускників ліцею, студентів І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Луценка Костянтина, Тархана Ігора та Тичковського Олексія,
Крім того, за перемоги на міжнародних олімпіадах, раніше стипендії Президента України були призначені ще двом випускникам ліцею – Довбушу Андрію та Ковалю Вадиму, які також зараз є студентами І курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Пишаємось нашими випускниками і зичимо їм подальших гучних успіхів!
24 листопада у спорткомплексі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися змагання з футзалу серед студентів та викладачів.
Серед команд-учасниць була і команда учнів Українського фізико-математичного ліцею, яка виборола на цих змаганнях срібну нагороду! До складу кроманди увійшли Петров Богдан (8-Б клас), Водолазький Степан (9-Б клас), Бажан Тимофій, Семененко Олександр (9-Г клас), Дерев’янко Ілля, Хоменко Сергій (10-Б клас), Ярмола Владислав (10-В клас), Підвишенний Володимир (11-А клас), Якименко Юрій (11-В клас). Вітаємо наших спортсменів та дякуємо їхньому тренеру Морозу В.М. за підготовку, супровід та підтримку команди ліцею!
10 листопада 2019 року 77 учнів ліцею взяли участь у X Міжнародній природознавчій грі “ГЕЛІАНТУС”. Вітаємо ліцеїстів, які цього разу здобули 48 нагород!
Диплом абсолютного переможця – Тимошенко Соломія (9-В клас).
Дипломи І ступеня – Красіков Антон (10-В клас), Гринчак Іван (11-А клас), Антоненко Ярослав, Гарбар Ярослав, Заводник Владислав, Мазніченко Сергій, Мацюк Любов, Савчук Софія (11-Б клас), Філоненко Кирило (11-В клас), Дригуля Микола (11-Г клас).
Дипломи II ступеня – Жоряк Тарас (8-Б клас), Хорольський Артем (8-В клас), Чігідіна Марина (9-А клас).
Дипломи ІІІ ступеня – Лисаков Михайло (8-А клас), Іванов Максим (8-Б клас), Васильков Артур, Малиновський Роман, Панасюк Михайло (8-В клас), Ковальський Павло, Ткач Андрій (9-А клас), Вознюк Іван (9-В клас), Шевчук Назар (9-Г клас), Анохіна Вероніка, Гладкий Владислав, Денисенко Степан, Лисенко Єлизавета (10-В клас), Глазунова Поліна (11-Г клас).
Грамоти з біології – Підбуртний Тимур (8-В клас), Литовка Максим (9-А клас), Кожан Ілія (9-Б клас), Чопа Ярослава (9-Г клас), Сарікова Анна (10-Б клас).
Грамоти з географії – Бузиль Назар, Цвєткова Мирослава (9-Б клас), Карпенко Данило, Саченко Тарас, Чопа Ярослава (9-Г клас), Биковченко Андрій, Дереновська Маргарета, Каранда Софія (10-В клас).
Грамоти з фізики – Баханов Микола (8-А клас), Мазніченко Андрій (8-В клас), Майдебура Ярослав (9-А клас), Кожан Ілія (9-Б клас), Біль Андрій (9-Г клас), Попович Марія (10-Б клас), Биковченко Андрій (10-В клас).
Вітаємо переможців цієї чудової пізнавальної гри із прекрасними результатами!
31 жовтня 2019 року в інституті міжнародних відносин відбулись урочистості з нагоди 185-ї річниці Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Привітати Університет з ювілеєм приїхали сотні його випускників, викладачів, співробітників, студентів і чимало знакових особистостей нашого часу. Щиро бажає університету процвітання і колектив працівників ліцею!
Згідно з Указом Президента України №787/2019 «Про відзначення державними нагородами України працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка» почесними званнями нагороджено науково-педагогічних працівників Університету. Зокрема, за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та з нагоди 185-річчя від дня заснування Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час урочистостей було відзначено вчителя фізики Українського фізико-математичного ліцею Щетиніну Наталію Олександрівну почесним званням “Заслужений вчитель України”!
Вітаємо Наталію Олександрівну та бажаємо їй невичерпної енергії, натхнення і подальших творчих здобутків!
З 26 жовтня по 2 листопада 2019 року на базі УФМЛ відбувся ХIII Всеукраїнський турнір математичних боїв ім. академіка І.І.Ляшка.
Серед команд математично обдарованих старшокласників з усіх куточків України, а також двох білоруських команд, у змаганнях також взяли участь і учні ліцею, у складі чотирьох команд, керівниками яких виступили вчителі математики Печериця Олексій Анатолійович (8 клас), Зубарук Олеся Валеріївна (9 клас), Цань Вікторія Борисівна (10 клас) та Давидова Катерина Йосипівна (11 клас).
Команда восьмикласників дебютувала у Всеукраїнських матбоях із третім місцем у групі Б молодшої ліги. Дев’ятикласники у боротьбі серед команд групи А середньої ліги боїв також посіли третє місце. Учні десятих та одинадцятих класів ліцею завершили змагання на третій позиції серед команд груп А та Б старшої ліги.
Крім того, в рамках турніру була проведена усна особиста олімпіада з математики, в якій учні ліцею вибороли призові місця: Ковальський Павло (9-А клас) та Васін Богдан (11-А клас) – II дипломи, Лисаков Михайло (8-А клас), Безкоровайний Олександр (8-В клас), Михальова Марія (9-Б клас), Борщ Єгор (10-Б клас), Мицик Сергій (11-В клас) – ІІІ дипломи. Вітаємо переможців!
З 19 по 27 жовтня 2019 року у м. Пьятра-Нямц (Румунія) пройшла XXIV Міжнародна астрономічна олімпіада (IAO 2019).
В олімпіаді взяли участь школярі з 20 країн світу. Україну на олімпіаді представляла команда з п’ятьох учасників, серед яких була і учениця 10-Г класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Салтовець Катерина. За результатами олімпіади ліцеїстка здобула бронзову медаль (диплом ІІІ ступеня).
За підготовку до олімпіади та наукові консультації висловлюємо вдячність учителю астрономії УФМЛ Сімону Андрію Олександровичу та його колезі Пономаренку Василю Олександровичу, а також випускникам ліцею і переможцям Міжнародних олімпіад Довбушу Андрію та Карасьовій Таїсії.
Пишаємось нашими астрономами та бажаємо їм подальших успіхів у майбутньому!
20 жовтня на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась II командна олімпіада з комп’ютерного експерименту (CETO-2019).
Командна олімпіада з комп’ютерного експерименту – сучасний формат олімпіад, що передбачає розв’язування задач з різних галузей знань: фізики, математики, генетики, соціології, лінгвістики та інших дисциплін.
Приємно відзначити, що й цьогоріч дві команди УФМЛ посіли на цих змаганнях призові місця:
І місце – “Симулянти”
II місце – “Ультразвук”
Зичимо юним дослідникам подальших гучних перемог!
18 жовтня 2019 року у Національному транспортному університеті відбувся міський етап Всеукраїнського учнівського турніру юних хіміків. У фіналі турніру взяла участь і команда Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка, яка, за рішенням журі, у командному заліку посіла ІІІ місце.
Крім того, в особистому заліку перемоги здобули двоє учнів ліцею:
І місце – Литовка Максим, учень 9-А класу
ІІІ місце – Ляпунова Анастасія, учениця 9-Б класу
Пишаємось нашими юними хіміками та їхніми здобутками!
18 жовтня у ліцеї відбулося традиційне свято “Посвята у ліцеїсти”.
Цього дня фізмат співав на музичній станції (де найкращими виявились учні 8-Б класу), танцював і показував мініатюри на рекреації “Візитка” (де, після тривалих суперечок журі, найкращими визначили 8-А клас), розв’язував головоломки на станції “Шерлок” (і найприскіпливішим до деталей виявився 8-В клас), малював веселі картинки на художній станції (знов 8-А), виявляв кмітливість на станції “Ерудит” (де кращими за всіх визнали учнів 9-Г класу) та спортивний дух у веселих стартах (переконлива перемога 8-Б класу)…
Вітаємо ліцеїстів-початківців із успішним стартом! Бажаємо їм витривалості, натхнення та успіхів у навчанні!
З 10 по 13 жовтня 2019 року п’ятеро одинадцятикласників нашого ліцею відвідували м. Одеса та дружній нам Рішельєвський ліцей, на базі якого відбулась VI відкрита олімпіада «Рішельєвська регата» з математики, фізики, хімії, біології та інформатики!
Цьогоріч участь в олімпіаді взяли не лише традиційні учасники з Києва, Харкова, Львова, Миколаєва та інших міст України, але й команда ліцею-інтернату при Білоруському державному університеті (м. Мінськ).
У запеклій боротьбі команда УФМЛ виборола 3 місце на усній олімпіаді та 3 місце на демонстраційній олімпіаді. Крім того, маємо індивідуальні здобутки, а саме: Заводник Владислав (11-Б клас) – 1 місце з інформатики, Ігнатенко Олексій (11-В клас) – 3 місце з фізики, Мицик Сергій (11-В клас) – 2 місце з математики!
Дякуємо керівнику команди ліцею Бодюл Н.С. за супровід та підтримку учнів ліцею на ці змагання!
Вітаємо переможців та зичимо їм подальших значних здобутків!
3 жовтня 2019 року у ліцеї відбувся святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти!
Учні привітали своїх наставників неймовірними виступами, серед яких були запальні танцювальні номери, душевні музичні композиції, пісні, гумореска та цікава відеокомпозиція про вчительські будні. Крім того, спеціально до концерту, учнями ліцею була створена спеціальна еволюційна теорія видів, які мешкають у фізматі, та розроблена концепція їхнього комфортного співіснування. Від імені усіх ліцеїстів ведучі концерту побажали вчителям та вихователям усіляких гараздів – міцного здоров’я, творчого натхнення, неймовірного терпіння та відчуття задоволення від улюбленої роботи!
29 вересня на механіко-математичному факультеті та факультеті коомп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася усна командна олімпіада з математики.
Старша ліга (10-11 класи) – четверте та дванадцяте місця.
Середня ліга (9 класи) – п’ятий рядок турнірної таблиці.
Молодша ліга (8 класи) – восьмий і чотирнадцятий результат.
Згідно з результатами цієї олімпіади до у часті у XVI Київському турнірі математичних боїв імені Лесі Рубльової допущено чотири команди ліцеїстів, які змагатимуться у групах А і С старшої ліги, групі В середньої ліги та групі В молодшої ліги турніру.
Вітаємо учнів, які взяли участь у цих математичних змаганнях, із здобутими результатами!
15 вересня 2019 року на факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся “Математичний Занзібар”. Вітаємо ліцеїстів, які взяли участь у перших цьогорічних математичних змаганнях Києва.
Наймасштабнішим серед учнів нашого ліцею цьогоріч був виступ учнів 10-11 класів у старшій лізі Занзібару. Тут боролися за призові місця чотири команди ліцею, які посіли перше (“Ветерани”), дев’яте (“Кіт-Пес”), дванадцяте (“Лідер-2.0”) і чотирнадцяте (“Ейнштейни”) місця з тридцяти у загальнокомандному заліку.
Середню лігу (9 класи), що складалася з дев’ятнадцяти команд, відвідали дві команди дев’ятикласників ліцею. Команда “50*50” завершила змагання у п’ятому рядку турнірної таблиці, а “Сніговички” – у тринадцятому.
У молодшій лізі (8 класи) серед тридцяти трьох команд від УФМЛ КНУ змагалося дві, а саме: “Юніори” із вісімнадцятим результатом і “Круті”, які завершили змагання у двадцять другому рядку турнірного протоколу. Вітаємо восьмикласників із яскравим дебютом!
Усім учасникам змагань бажаємо подальшого продуктивного розвитку і гучних досягнень у матетематичних змаганнях Києва та України!!!
У здоровому тілі – здоровий дух!
У суботу, 7 вересня, на спортивному майданчику ліцею відбулося урочисте шикування учнів та змагання з бігу на дистанції 30 і 60 метрів на честь відкриття спартакіади ліцею.
Бажаємо усім бути сильними та здоровими!
2 вересня 2019 року Український фізико-математичний ліцей розпочав навчальний рік святковою лінійкою, присвяченою Дню знань. Учні фізмату та викладачі традиційно вітали у стінах школи новачків – три восьмі класи і один дев’ятий.
Захід відвідав перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Закусило Олег Каленикович і представники чотирьох профільних факультетів університету – механіко-математичного факультету, факультету комп’ютерних наук та кібернетики, факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, фізичного факультету. Поважні гості вітали педагогів ліцею, учнів та їхніх батьків із початком нового навчального року, бажали усім взаєморозуміння та взаємоповаги, творчої співпраці та успіхів у досягненні своєї мети.
Бажаємо усім ліцеїстам цікавого навчання, цілеспрямованості, витривалості та вдалого навчально-змагального року!
Коментарі закриті.