Перші цьогорічні здобутки!
А поки більшість школярів відпочивають на канікулах, найбільш талановиті змагались на Всеукраїнських інтернет-олімпіадах з математики та фізики, перша з яких відбулась 6 січня на базі ХНУ им. В. Н. Каразина , а друга – 14 січня 2023 року на базі УФМЛ. Звісно, серед учасників цих змагань були і наші фізматівці. Тож маємо, кого привітати! В […]
Починаємо рік з обміну досвідом!
12 січня 2023 року Український фізико-математичний ліцей вітав у своїх стінах Всеукраїнський форум “Партнер”-клубу закладів загальної середньої освіти за темою “Шкільна освіта під час воєнного стану”. Зустріч проходила у форматі круглого столу. Під час неї обговорювалися найбільші виклики, пов’язані з освітнім процесом в умовах воєнного стану, гарантування безпеки учасників навчального процесу, збереження якості освіти. Серед […]
Звернення ректора Володимира Бугрова
Шановні українці та світова спільното! Ось уже 190 років Київський національний університет імені Тараса Шевченка спрямовує свою наукову та освітню діяльність на утвердження гуманістичних принципів, демократії, прогресу та світового розвитку! Сьогодні Університет – це понад 30 тисяч студентів, майже 7 тисяч працівників, 13 факультетів, 12 інститутів, 2 коледжі, ліцей. А ще – Астрономічна обсерваторія, Ботанічний […]
УФМЛ вітає всіх з Новим роком та Різдвяними святами!
Бажаємо, щоб усі найзаповітніші мрії здійснилися, плани на майбутнє ставали дедалі амбітнішими, проте все одно залишалися досяжними, а серед повсякденної метушні завжди знаходився час для перепочинку та відновлення сил! 🎁 Нехай прийдешній рік принесе Україні перемогу й мир, а кожному українцю – міцного здоров’я, довгоочікуваного щастя, злагоди та достатку! І якими б не були обставини, […]
Чому саме ФізМат?
У Галілео Галілея є чудовий афоризм: «Математика та фізика є наймогутнішими засобами для вдосконалення наших розумових здібностей та дають нам можливість правильно міркувати» .
Ліцей має багаторічний досвід навчання та виховання талановитих дітей та цей факт підтвержують високі результати ЗНО,багаточисельні звитяги на республіканских та міжнародних олімпіадах, конкурсах-захистах Малої академії наук .
Роль фізики.
- Фізика відіграє велику роль у формуванні світогляду, фізики вносять суттєвий вклад в статок та економічний розвиток націй.
- Знання та спроможності фізиків до рішення різних задач необходні у багатьох професіях та галузях промисловості та для суспільства вцілому. Щоб процвітати в сьогоднішньому швидкозмінному технологічному світі, кожна країна повинна мати високоосвідченне населення, в особливості громадян, задіяних в прийнятті рішень, впливаючих на добробут країни.
- Фізика як наука про найбільш загальні закони природи, виступаючи у якості навчального предмета в школі, вносить суттєвий вклад у систему знань про навколишній світ. Вона розкриває роль науки в економічному та культурному розвитках суспільства, сприяє формуванню сучасного наукового світогляду.
- Для розв’язання задач, формування основ наукового світогляду, розвитку інтелектуальних здібностей та інтересів школярів у процесі вивчення фізики велику увага слід приділяти не передачі готових знань, а знайомству з методами наукового пізнання навколишнього світу, постановці проблем,що потреують від учнів самостійної діяльності по їх розв’язанню.
Роль математики.
- Математика сприяє формуванню в школярів систематичних знань і вмінь, необхідних для застосування в професійній діяльності.
- Математика відіграє провідну роль у інтелектуальному розвитку школярів.
- Математика сприяє розвитку логічного мислення, що є спроможністю: орієнтуватися на суттєві властивості предметів чи явищ, абстрагуючись від несуттєвих; будувати гіпотези та визначати наслідки на основі даних, що є; будувати свою діяльність у відповідності до законів логіки.
- Математика дозволяє досліджувати такі галузі гуманітарних знань, які взагалі не піддаються традиційним для нас засобам дослідження.
Коментарі закриті.