День Вчителя в УФМЛ!
Вчора в УФМЛ КНУ відбулося свято Дня Вчителя!Неймовірна атмосфера завітала в ліцей з самого ранку – словами вдячності та теплими усмішками діти привітали своїх наставників – вчителів та вихователів.О 14:30 святковий концерт відбувся в актовій залі.З привітальним словом до педагогічного колективу звернулася директорка ліцею Людмила Латишенко. Вона подякувала колегам за самовіддану працю, побажала подальших творчих […]
Звітна конференція Science for Ukraine
15 вересня в ліцеї відбулася звітна конференція літньої школи Science for Ukraine.Конференція розпочалася з представлення постерів, а після постерної частини учні виступили з доповідями, в яких ознайомили присутніх з тими роботами, що виконували в Нью-Йорку на базі New York City College. На конференції були присутні учні та педагоги ліцею, а також гості із фізичного факультету, […]
Ліцею 60 років!
Шановні випускники! Ми щиро запрошуємо Вас на урочистий захід з нагоди 60-річчя Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Свято відбудеться 4 листопада в стінах рідного закладу за адресою м. Київ, проспект Глушкова, 6. Реєстрація випускників почнеться о 10.00, урочистий концерт о 13.00! Будемо раді бачити кожного та кожну, особливо в такий надскладний […]
Відкриття ХХ Київського турніру математичних боїв – Математичний Занзібар
Вихідний – не привід відпочивати. Цієї неділі, 10 вересня, учні Українського фізико-математичного ліцею КНУ взяли участь у відкритті ХХ Київського турніру математичних боїв – Математичний Занзібар. Для новачків ці змагання – можливість ще раз довести собі, що вони не даремно носять звання ліцеїста УФМЛ, а для учнів 10-11 класів – показати, що роки навчання в […]
Чому саме ФізМат?
У Галілео Галілея є чудовий афоризм: «Математика та фізика є наймогутнішими засобами для вдосконалення наших розумових здібностей та дають нам можливість правильно міркувати» .
Ліцей має багаторічний досвід навчання та виховання талановитих дітей та цей факт підтвержують високі результати ЗНО,багаточисельні звитяги на республіканских та міжнародних олімпіадах, конкурсах-захистах Малої академії наук .
Роль фізики.
- Фізика відіграє велику роль у формуванні світогляду, фізики вносять суттєвий вклад в статок та економічний розвиток націй.
- Знання та спроможності фізиків до рішення різних задач необходні у багатьох професіях та галузях промисловості та для суспільства вцілому. Щоб процвітати в сьогоднішньому швидкозмінному технологічному світі, кожна країна повинна мати високоосвідченне населення, в особливості громадян, задіяних в прийнятті рішень, впливаючих на добробут країни.
- Фізика як наука про найбільш загальні закони природи, виступаючи у якості навчального предмета в школі, вносить суттєвий вклад у систему знань про навколишній світ. Вона розкриває роль науки в економічному та культурному розвитках суспільства, сприяє формуванню сучасного наукового світогляду.
- Для розв’язання задач, формування основ наукового світогляду, розвитку інтелектуальних здібностей та інтересів школярів у процесі вивчення фізики велику увага слід приділяти не передачі готових знань, а знайомству з методами наукового пізнання навколишнього світу, постановці проблем,що потреують від учнів самостійної діяльності по їх розв’язанню.
Роль математики.
- Математика сприяє формуванню в школярів систематичних знань і вмінь, необхідних для застосування в професійній діяльності.
- Математика відіграє провідну роль у інтелектуальному розвитку школярів.
- Математика сприяє розвитку логічного мислення, що є спроможністю: орієнтуватися на суттєві властивості предметів чи явищ, абстрагуючись від несуттєвих; будувати гіпотези та визначати наслідки на основі даних, що є; будувати свою діяльність у відповідності до законів логіки.
- Математика дозволяє досліджувати такі галузі гуманітарних знань, які взагалі не піддаються традиційним для нас засобам дослідження.
Коментарі закриті.