2013-2014

КОРОТКО ПРО ЛІЦЕЙ

5503660Вітаємо колектив ліцею! Згідно результатів дослідження, проведеного журналом “Фокус” (№ 13, (376), 28.03.2014 р) спільно з каналом ICTV (див. програму «Факти. Інформаційний випуск» від 28 березня 2014 року) Український фізико-математичний ліцей посів друге місце в Україні серед навчальних закладів, які найкраще підготували переможців ІV-го етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад за 2012-2013 навчальний рік з 10 дисциплін (фізика, математика, хімія, біологія, англійська мова, інформатика, економіка, право, українська мова та література, історія). Вкажемо, що окрім зазначних дисциплін наші ліцеїсти  здобули також дипломи з астрономії (2 перших, 2 других та 1 третій дипломи) та інформаційних технологій (1 перший та 1 другий дипломи), що не було враховано при створенні рейтингу.

 

IMG_3003_новый размерВітаємо нашу ученицю Баринову Катерину з перемогою на VIII Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики (бронзова медаль). Це вже п’ята медаль Катерини на міжнародних змаганнях !!! До цього Баринова Катерина мала 2 медалі на Міжнародній астрономічній олімпіаді (золота та срібна медалі) та 2 медалі на Міжнародній олімпаді з астрономії та астрофізики (срібна та бронзова медалі). ДетальнішеP7200065Вітаємо нашого учня Зіненка Дмитра зі здобуттям срібної медалі на 45-тій Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики, яка проходила з 13 по 21 липня 2014 року у м.Астана, Казахстан. Детальніше. Фото з олімпіади можна подивитися тут.За пропозицією Міністерства освіти і науки України на базі Українського фізико-математичного ліцею буде проведено фінальний етап Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів у період з 6 по 11 листопада 2014 року включно. Детальніше про турнір


У відповідь на звернення Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерство освіти і науки України своїм листом від 25.06.2014 року дозволило започаткувати та проводити Всеукраїнську учнівську Інтернет-олімпіаду з інформаційних технологій на базі Університету (УФМЛ та фіакультет кібернетики). Детальніше про олімпіаду та реєстрацію учасниківЗавершила роботу очно-заочна школа підготовки з фізики, математики та інформатики для учнів 8-х класів — спільний проект УФМЛ та Малої академії наук України. Результати фінального етапу очно-заочної школи МАН України та УФМЛ


Завершила роботу очна школа УФМЛ підготовки учнів для вступу до УФМЛ. Результати підсумкової контрольної роботи учнів – слухачів очної школи УФМЛ з фізики та математики


a1
Свято останнього дзвоника та випускний вечір для 11-класників. На свято до нас завітали: випускник ліцею 1965 року, академік Національної академії педагогічних наук України, перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Закусило Олег Каленикович, декан фізичного факультету Макарець Микола Володимирович, декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Анісімов Ігор Олексійович, декан механіко-математичного факультету, випускник ліцею 1979 року Городній Михайло Федорович.SlvAVvc_J2o24 травня. Нова прем’єра “Театру без декорацій” — Леся Українка. “Камінний господар”. Детальніше про театр у ліцеї.


lUqZON-sejgВ неділю, 18 травня, спорткомплекс Університету зібрав аж 12 команд-учасниць турніру з міні-футболу та армію їх вболівальників. Стартували змагання з матчу-відкриття, в якому зіграли викладачі фізичного факультету з учнями Українського фізико-математичного ліцею. А далі розпочались матчі групового турніру. Найбільш драматичні події відбулись в чвертьфіналі: багаторазовий переможець турнірів команда «Випускники» зустріла неабиякий опір від команди УФМЛ (рахунок основного часу 1:1) і доля путівки в півфінал вирішувалась в серії пенальті. Шальки терезів коливались то в одну, то в іншу сторону. Здавалось, що от-от і глядачі стануть свідками сенсації. Але досвідчений голкіпер випускників Єрьоменко Геннадій став рятівником своєї команди, відбивши вирішальний удар. В результаті 7:6 на користь випускників. В результаті команда УФМЛ отримала 5 командне місце, але наш учень Клименко Євген був визнаний кращим гравцем турніру.


FizmatFestivalВітаємо учнів та команду нашого ліцею з успішним виступом на ХІІІ Київському міжнародному фізико-математичному фестивалі (8 — 11 травня). Учнями ліцею були виборені наступні індивідуальні нагороди: диплом за ІІ місце з математики – Нарцев Денис (9-А); диплом за ІІІ місце з математики – Вертелецький Владислав (9-Г); диплом за ІІ місце з фізики для 10 класів – Мазнєв Андрій (10-В); диплом за ІІІ місце з фізики для 10 класів – Вертелецький Владислав (9-Г); диплом за ІІІ місце в інтелектуальному конкурсі-грі «Математико» – Житарюк Юлія (10-Г). Учнями УФМЛ були здобуті наступні командні нагороди: диплом за ІІ місце в олімпіаді з фізики (8-9 кл.); диплом за ІІ місце в експериментальній олімпіаді з фізики (10 кл.);  диплом за ІІІ місце у конкурсі «Математична карусель».

IMGP97438 травня ліцеїсти зібралися разом, щоб відзначити 69 років Перемоги. На свято перемоги до нас звітав ветеран Великої Вітчизняної війни, капітан І рангу Валентин Миколайович. Будучи ще 10-річною дитиною Валентин Миколайович пережив жахи війни та поділився з ліцеїстами своїми спогадами. Захід показав щиру зацікавленість, натхнення і гордість ліцеїстів за те, що в цей світлий день саме їм випала честь зустрічати ветерана.


IMG_17956-7 травня — традиційний театральний конкурс на паралелі випускних класів. Вистави: За двома зайцямиОтак загинув ГускаПігмаліонШельменко-денщик,  Шістнадцять запалених свічок.vinitsa2014Вітаємо учнів та команду УФМЛ з успішним виступом на ХХІ комплексній олімпіаді з фізики, математики та інформатики “Турнір Чемпіонів” (1 — 4 травня 2014 року), що проходила на базі фізико-математичної гімназії № 17 (м. Вінниця). Наші успіхи — Вертелецький Владислав (9-клас) здобув абсолютні 2-гі місця в індивідуальому заліку як з фізики, так і з математики і виборов абсолютне перше місце по сумарній кількості балів з фізики, математики та інформатики; Чорний Михайло (11-клас) здобув абсолютне перше місце з інформатики в індивідуальному заліку; Нарцев Денис (9-клас) здобув 3-е місце в індивідуальному заліку з математики. За сумою набраних балів команда УФМЛ здобула 3-е місце в командному заліку змагань. В окремому виді змагань, командній олімпіаді з інформатики в форматі АСМ наша команда здобула 2-ге місце. Детальніше

SAM_4834Вітаємо команду УФМЛ з перемогою на Всеукраїнському турнірі юних інформатиків (25-29 квітня 2014 року, м. Херсон). Ми здобули абсолютне перше місце. Склад команди: Андрійко Андрій Андрійович  11в,  Бурлаков Степан Сергійович 11в, Ребрик Юрій Андрійович 11в, Котенко Роман Дмитрович  11в, Казьмін Євген Валерійович 10А. Тренер команди — Скляр Ірина Вільївна.

chornobyl26 квітня в нашому ліцеї відбувся захід пам’яті, присвячений 28-річниці однієї з найбільш трагічних подій в історії людства — катастрофи на Чорнобильській АЕС.

18 квітня 2014 року проведено науково-практичну конференцію УФМЛ “Науковий олімп”. Учасники конференції працювали в десяти  секціях, а саме: математики, фізики, інформатики, хімії, української мови ,української літератури, світової літератури, географії, англійської мови, історії . В роботі науково-практичної конференції взяли участь 225 учнів ліцею (76%). З них з доповідями виступили134 учнів (60% ). З переліком тем учнівських робіт та переможців можна ознайомитися тут.

mmf13 квітня на механіко-математичному факультеті відбувся очний тур “Олімпіади-2014 з математики” механіко-математичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка. Вітаємо переможців олімпіади, учнів ліцею:
Войтенко Сергій (11Г клас) та Погибко Іван (11а клас) — дипломи І ступеня,
Шнайдер Дмитро (11г клас) — диплом ІІ ступеня,
Журман Софія (11б клас) та Коробчук Максим (11г клас) — дипломи ІІІ ступеня.

 

12 квітня, в рамках проведення тижня математики в УФМЛ, було проведено математичне шоу, в якому прийняли участь 12 команд учнів 9-11 класів. Команди змагалися у розв’язувазуванні цікавих математичних задач. Переможці отримали заохочувальні призи від кафедри математики УФМЛ.

shev11 квітня в УФМЛ відбувся фінальний етап Конкурсу на кращу веб-сторінку про Тараса Шевченка з нагоди святкування 200-річчя з дня народження Кобзаря. На найвищому рівні були веб-сторінки учнів 11 класу, проте десятикласники також продемонстрували свої професіональні навички та творче мислення. Робота переможців до вашого розгляду (Зелінський С., Колодяжна Т., Бондаренко А.)


HistMat9 квітня в рамках проведення тижня математики відбулося відкрите засідання історико-математичного гуртка «Період», у якому брали участь учні 9-11 класів та вчителі. Засідання було присвячене історії виникнення математичної символіки , математичним преміям та їх лауреатам. Традиційною була і літературна сторінка гуртка. У цей раз учні прочитали вірші Софії Ковалевської та Омар Хайяма. Наприкінці засідання були нагороджені учні, які стали переможцями історико-математичної вікторини, що проводилася кафедрою математики під час тижня математики

 

Сканировать19 квітня 2014 року, за результатами виступу учнівської команди з математики, команда “КУПЭ” здобула диплом ІІІ-го ступеню на XIX олімпіаді з математики Русанівського ліцею. Русанівська математична олімпіада проводиться починаючи з 1996 року. У олімпіаді беруть участь спецшколи семи регіонів України, а також установи довузівської освіти з-за кордону. Цього року в олімпіаді брало участь близько 300 учнів.


astrofizika7-11 квітня на базі Київського національного університета імені Тараса Шевченка проводилась Восьма Всеукраїнська Олімпіада з астрономії та астрофізики серед учнів та студентів України. Вітаємо з вдалим виступом Баринову Катерину та Вертелецького Владислава, котрі отримали право приймати участь у відборах на Міжнародну олімпіаду з астрономії та астрофізики, яка відбудеться у м. Сучава (Румунія).


Ребрик Юрій

Вітаємо учня 11в класу Юрія Ребрика з другим місцем на третьому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук з інформатики. Тема роботи “Система для проведення олімпіад з програмування”.


gerb5-6 квітня 2014 року вперше Київський національний університет імені Тараса Шевченка та компанія ZNOUA провела відкриту спеціалізовану олімпіаду з математики для учнів 9-11 класів. Олімпіада прпоходила зі спеціалізацій: алгебра, геометрія, комбінаторика та теорія чисел. Учні УФМЛ  отримали два ІІІ дипломи з алгебри (Кожевніков Роман, Нарцев Денис 9а клас) та ІІ диплом з комбінаторики (Нарцев Денис 9а клас). thumb_8087c5_4b323936199 березня 2014 року відбулася перша лінгвістична олімпіада в Україні – Київська відкрита олімпіада з лінгвістики. За її результатами у чило переможців ввійшли двоє учнів УФМЛ: Назаренко Борис – ІІ диплом,  та Вертелецький  Владислав – ІІІ диплом.  Назаренка Бориса запрошено для участі у відбірково-тренувальних зборах на Дванадцяту міжнародну  олімпіаду з лінгвістики, що пройде наприкінці липня в Пекіні (Китай). Для розв’язання задач лінгвістичних олімпіад необхідні гарні знання з комбінаторики, математичної логіки, криптографії. Перша Міжнародна олімпіада з теоретичної, математичної та прикладної лінгвістики (МВО) пройшла у вересні 2003 року в Болгарії.


Олімпіада з інформатикиВітаємо з перемогою у XХVIІ Всеукраїнській учнівській олімпіаді з інформатики, яка була проведена 31 березня – 4 квітня 2014 року у м. Дніпропетровську: Чорного Михайла та Ребрика Юрія (1 місце), Назаренка Бориса (2 місце), Казьміна Євгена (3 місце), Савоніка Михайла (3 місце).


Суми2014Вітаємо переможців LI Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, яка відбулася 23-28 березня 2014 року у м. Суми: Зіненка Дмитра, Вісина Валентина, Мірошніченка Віктора (2 диплом), Пікульського Ростислава та Шевченка Антона (3 диплом).

Всеукраїнська олімпіада з хімії

У м.Вінниця 28 березня завершилася LI Всеукраїнська учнівська олімпіада з хімії. Призові місця здобули Кучковська Юлія, Гвардіян Олександр, Докійчук Семен (3 диплом). Вітаємо!


Олімпіада з інформаційних технологій
ІIІ Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій була проведена 23-27 березня 2014 року у м. Тернопіль. Вітаємо ліцеїстів з перемогою: Варзар Євгеній виборов 1 місце, Йосипів Юрій та Перепелиця Антон – 3 місце.


Олімпіада з математики
Вітаємо Кожевникова Романа, Нарцева Дениса, Нємченко Гліба та Івлічева Володимира з перемогою (треті дипломи) у LIV Всеукраїнській учнівській олімпіаді з математики, яка відбулась 24-28 березня 2014 року у м.Києві на базі нашого ліцею.

Олімпіада з астрономіїВітаємо Баринову Катерину (перший диплом), Вертелецького Владислава (перший диплом), Голошівського Володимира (другий диплом), Іванову Марію (третій диплом), Насипаного Олексія (третій диплом) – переможців IV Всеукраїнської олімпіади з астрономії, яка була проведена у м. Львові 23-27 березня 2014 року.

 

8Marta4 березня. Нова прем’єра “Театру без декорацій” — Андрій Курейчик “Обережно жінки”. Детальніше про театр у ліцеї.

wsВітаємо команду УФМЛ з інформатики у складі Чорного Михайла, Ребрика Юрія та Кундаса Валерія з успішним виступом на Зимовій школі з програмування на базі Харківського національного університету радіоелектроніки (13 по 24 лютого 2014 року). В змаганнях брали участь 103 команди з України, Росії та Білорусії. Змагання проводяться для студентських команд, однак запрошуються і окремі шкільні команди. Наша команди отримала абсолютний четвертий результат в юніорській лізі, де брали участь 71 команда.


DSC_7253Вітаємо учнів ліцею з успішним виступом на Х Міжнародній Жаутиківській олімпіаді з математики, фізики та комп’ютерних наук, а саме: Войтенко Сергія – бронзова медаль  з математики; Зіненко Дмитра – срібна медаль з фізики; Чорного Михайла – срібна медаль з інформатики; Ребрик Юрія – срібна медаль  з інформатики. Детальніше за посиланням.

 

anekdoty14 грудня. Нова прем’єра “Театру без декорацій” — Олександр Ваипілов “Провінційні анекдоти”. Детальніше про театр у ліцеї.21121235На базі УФМЛ за ініціативою ліцею та при підтримці факультету кібернетики Київським національним університетом імені Тараса Шевченка започатковано Дистанційний турнір з інформаційних технологій. Цього року турнір проводився у чотири заочні етапи. До участі в І етапі турніру зареєструвалися 1195 учасників з більш ніж 200 шкіл з усіх куточків України. Кожного наступного етапу проводився відбір кращих серед кращих, після чого до заключного (IV) етапу було допущено 84 найкращих учнів України, серед яких четверо учнів УФМЛ. Серед учнів Українського фізико-математичного ліцею переможцями стали Євгеній Варзар (2 абсолютне місце, І диплом) та Юрій Йосипів (11 абсолютне місце, ІІІ диплом). Детальніше за посиланням.


Олімпіада з програмування
Команда УФМЛ (Юрій Ребрик, Михайло Чорний, Борис Назаренко) здобула диплом 3-го ступеня на 14 Всеросійській командній олимпіаді школярів по програмуванню, що проходила з 22 по 24 листопада 2014 рокув Санкт-Пітербурзі (Росія). Результат команди УФМЛ кращий серед команд України.


emblem2tufВітаємо учнівські команди УФМЛ  за успішну участь у фінальному етапі ХХІІ Всеукраїнського турніру юних фізиків (м. Івано-Франківськ, 21-28 листопада 2013 року). Команда у складі Вісина Валентина, Веселовського Павла, Іванової Марії, Усаченка Велімира та Вертелецького Владислава здобула диплом третього ступеня, команда 9-ти класників у складі Бурлаки Данила, Бурлаки Давида, Гапонова Валентина, Горбач Олександра та Вареник Наталії отримали спеціальний диплом як сама молода команда турніру.

1519032015 листопада 2013 року в актовій залі головного корпусу Університету відзначили 50-річний ювілей Українського фізико-математичного ліцею. Учнів, випускників, співробітників та гостей свята привітав ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка академік Леонід Васильович ГуберськийДетальніше за посиланням. Відеофільм про урочистості з нагоди ювілею можна переглянути тут.

502 листопада 2013 року в актовому залі ліцею відбулося святкування 50-річного ювілею Українського фізико-математичного ліцею. На свято завp style=”text-align: justify;”італи близько 600 випускників.  Відеофільм про урочистості з нагоди ювілею можна переглянути тут.


TUF27-31 жовтня 2014 року в УФМЛ відбулися Ювілейні олімпіади з фізики, математики, інформатики та Відкритий Турнір юних фізиків УФМЛ. Перелік команд, завдання таbr / результати можна переглянути за цим посиланням.


3UFML_A1

27 жовтня 2013 року на фізичному факультеті Київського національного університету відбулося урочисте відкриття Ювілейних олімпіад з фізики, математики, інформатики та Відкритого Турніру юних фізиків УФМЛ, що з нагоди 50-річчя своєї діяльності проводить Український фізико-математичний ліцей КНУ. Детальніше за посиланням.Баринова Катерина

Вітаємо ученицю 10-го класу УФМЛ Баринову Катерину з перемогою (золота медаль) на на XVIII Міжнародній учнівській Астрономічній Олімпіаді, що проходила у м. Вільнюс (Литовська Республіка) з 6 по 14 вересня 2013 року! Детальніше за посиланням.


A_V_2yA2SSoВітаємо ученицю 10-го класу УФМЛ Баринову Катерину з перемогою (срібна медаль) на VII Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики проходила з 27 липня по 5 серпня у м. Волос (Греція).
Детальніше за посиланням.


BronzaPhysВітаємо учня 11-го класу ліцею Ігоря Шолома з перемогою (бронзова медаль) на 44 Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики, що проходила в м. Копенгаген (Данія) 7-15 липня 2013 року. Детальніше за посиланням.


Якимчук Микола Андрійович


Якимчук Микола Андрійович, професор, завідувач кафедри геоінформатики геологічного факультету КНУ ім.Т.Шевченка, доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України – на зустрічі з ліцеїстами у лекційній аудиторії № 101.

Навчання у ліцеї

За 50-річну історію існування  “фізмату на київських просторах” він давав усім бажаючим можливості отримання гарної освіти.

Чому саме ФізМат?

Роль фізики.

  • Фізика відіграє велику роль у формуванні світогляду, фізики вносять суттєвий вклад в статок та економічний розвиток націй.
  • Знання та спроможності фізиків до рішення різних задач необходні у багатьох професіях та галузях промисловості та для суспільства вцілому. Щоб процвітати в сьогоднішньому швидкозмінному технологічному світі, кожна країна повинна мати високо освідченне населення, в особливості громадян, задіяних в прийнятті рішень, впливаючих на добробут країни.
  • Фізика як наука про найбільш загальні закони природи, виступаючи у якості навчального предмета в школі, вносить суттєвий вклад у систему знань про навколишній світ. Вона розкриває роль науки в економічному та культурному розвитках суспільства, сприяє формуванню сучасного наукового світогляду.
  • Для розв’язання задач, формування основ наукового світогляду, розвитку інтелектуальних здібностей та інтересів школярів у процесі вивчення фізики велику увага слід приділяти не передачі готових знань, а знайомству з методами наукового пізнання навколишнього світу, постановці проблем,що потреують від учнів самостоятійної діяльності по їх розв’язанню.

Роль математики.

  • Математика сприяє формуванню в школярів системиматематичних знань і вмінь, необхідних для застосування в професійній діяльності.
  • Математика відіграє провідну роль у інтелектуальному розвитку школярів.
  • Математика сприяє розвитку логічного мислення, щоє спроможністю: орієнтуватися на суттєві властивостіпредметів чи явищ, абстрагуючись від несуттєвих;будувати гіпотези та визначати наслідки на основі даних, що є;будувати свою діяльність в відповідності з законом логіки.
  • Математика дозволяє досліджувати такі галузі гуманітарних знань, які взагалі не піддаються традиційним  для нас засобам дослідження.

 

У Галілео Галілея є чудовий афоризм: «Математика та фізика є наймогутнішими засобами для вдосконалення наших розумових здібностей та дають нам можливість правильно міркувати» .

 

Ліцей має багаторічний досвід навчання та виховання талановитих дітей та цей факт підтвержують високі результати ЗНО,багаточисельні звитяги на республіканских та міжнародних олімпіадахконкурсах-захистах Малої академії наук .

..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *