Архів новин 2014-2015 н.р.

КОРОТКО ПРО ЛІЦЕЙ


8472Учні УФМЛ Лисенко Костянтин, Закупін Єгор, Кондратюк Іван, Метленков Олександр представляли ліцей на IX Всеукраїнському фестивалі науки, що проводився 19 травня 2015 року в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України. Цього року ліцей представляв учнівські роботи з програмування.


16 травня в УФМЛ проводився День Відкритих Дверей, під час якого вперше був проведений Фестиваль Науки УФМЛ. IMG_8411
Учні ліцею під керівництвом своїх учителів представили для абітурієнтів та їх батьків демонстраційні досліди з фізики, хімії та біології. Кафедра інформатики представила ряд цікавих проектів, що були зроблені учнями на уроках інформатики. Свої розробки показала також кафедра математики УФМЛ.
Учнівські роботи зацікавили всіх відвідувачів та викликали багато запитань у абітурієнтів. Задоволеними залишилися також учні УФМЛ, які гідно представили рідний ліцей.
Дякуємо співробітникам фізичного факультету та декану факультету Макарцю М.В. за допомогу в проведенні дослідів з фізики та надання відповідного обладнання.
Фотозвіт


IMG_1121З 8 по 11 травня 2015 команда УФМЛ взяла участь у ХІV Київському міжнародному фізико-математичному фестивалі у складі: Вертелецького Владислава (10-Г клас), Нарцева Дениса (10-А клас), Нємченко Гліба (10-Б клас), Кожевнікова Романа (10-Б клас), Брагинця Олександра (9-В клас), Здановської Юлії (9-Б клас), Ян Аліни (9-А клас), Чергикало Денис Олександрович (9-А клас)
Командні здобутки:
Перемога команди УФМЛ в експериментальній командній олімпіаді з фізики, ІІ місце в «Математичному експресі», ІІІ в загальному командному заліку письмової олімпіади з математики
Індивідуальні здобутки:
Вертелецький Владислав – ІІ місце в особистій олімпіаді з фізики, ІІ місце в письмовій олімпіаді з математики; Нарцев Денис – ІІ місце в усній олімпіаді з математики, ІІІ місце в письмовій олімпіаді з математики; Кожевніков Роман – ІІІ місце в усній олімпіаді з математики, ІІІ місце в письмовій олімпіаді з математики; Здановська Юлія – ІІІ місце в письмовій олімпіаді з математики;
Ян Аліна – ІІІ місце в письмовій олімпіаді з математики.


IMGP0570 (1)У ліцеї з 5 травня по 8 травня 2015 року відбулись урочисті заходи із відзначення Дня пам’яті і примирення та вшанування жертв Другої світової війни. Детальніше


IMG_81996 травня 2015 року відбулася зустріч представників географічного факультету на чолі з деканом Олійником Ярославом Богдановичем з учнями УФМЛ. Відбулася зацікавлена розмова про особливості навчання на факультеті, що викликала чимало запитань у ліцеїстів. У свою чергу про ліцей, його успіхи і проблеми розповів директор В.М. Горкавенко. Всім було цікаво. Студенти факультету та учні ліцею навіть влаштували спільний імпровізований концерт, де разом із задоволенням співали відомих усім пісень. На завершення зустрічі декан факультету передав у подарунок для кабінету географії ліцею комплект сучасної оргтехніки.


IMG_0947З 30 квітня по 4 травня 2015 року на базі Фізико-математичної гімназії №17 (м. Вінниця) було проведено ХХІІ Всеукраїнську комплексну олімпіаду з математики, фізики та інформатики “Турнір Чемпіонів”. В змаганнях старшої ліги брала участь команда УФМЛ у складі Вертелецького Владислава, Вісина Валентина, Казьміна Євгена, Кожевникова Романа, Нарцева Дениса, Нємченко Гліба. В змаганнях молодшої ліги брали участь Здановська Юля, Ян Аліна та Брагинець Олександр. Вітаємо з перемогою в особистому заліку змагань Здановську Юлію (І місце з інформатики, І місце з математики, І місце в комплексному заліку (фізика, математика, інформатика), Брагинця Олександра (І місце з фізики), Казьміна Євгена (ІІ місце з інформатики), Ян Аліну (ІІІ місце з математики). Вітаємо команду УФМЛ старшої ліги з перемогою (І місце) в командній олімпіаді з інформатики (формат АСМ), ІІІ місцем в командному заліку з інформатики, ІІІ місцем в комплексному заліку (фізика, математика, інформатика)! Детальніше про участь УФМЛ в “Турнірі Чемпіонів”. Фотозвіт.

 

DSC_198128 квітня 2015 року учні 9-го класу УФМЛ Жук Валентина та Крохальов Іван відвідали ПАТ “АЗОТ” (одне з найбільших підприємств в Україні з виробництва мінеральних добрив, іонообмінних смол, капролактаму та іншої хімічної продукції) в рамках проекту «STEM: професії майбутнього» (організатор – Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності). ФотозвітIMG_8124В рамках проведення Тижня Математики в УФМЛ, у суботу 18 квітня 2015 року, у спортивній залі ліцею відбулося вже традиційне Математичне Шоу, в якому прийняли участь 8 команд учнів 9-11 класів. Команди змагалися у розв’язувазуванні цікавих математичних задач. Переможці отримали заохочувальні призи від кафедри математики УФМЛ. Фото з Математичного Шоу: 1 2 3 4 5UTUFВітаємо команду “hv” учнів 9-В класу УФМЛ (склад команди — Пилипець Гліб, Брагинець Олександр, Романенко Катерина, Кулик Олексій, Дзюба Михайло, Коцко Ярина) під керівництвом вчителя фізики УФМЛ Манжари Ганни Степанівни з успішним виступом на XVIII Юніорському Турнірі Юних Фізиків, що проходив з 17 по 19 квітня 2015 року у м. Харків. Команда УФМЛ здобула друге місце в командному заліку. В індивідуальному заліку:
Кулик Олексій та Романенко Катерина — визнані найкращими доповідачами турніру, а також здобули дипломи другого ступеня за перемогу в особистій першості турніру;
Брагинець Олександр — визнаний найкращим рецензентом турніру;
Дзюба Михайло — здобув диплом третього ступеня за перемогу в особистій першості турніру.
Фото з турніру: 1  2  3
.70123566.1F1dIq4k.ALLSTAGESA_NRL800Вітаємо Вертелецького Владислава (10Г клас) з успішним виступом (другий диплом) на ІХ Всеукраїнській Студентській Олімпіаді з астрономії та астрофізики, що проводилася з 6 по 10 квітня 2015 року на базі Київського національного університета імені Тараса Шевченка. За результатами олімпіади Вертелецький Владислав братиме участь у відборах для участі у Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики, яка відбудеться у м. Семаранг (Індонезія).AfinyВітаємо учня 11Б класу Черкаса Дмитра з перемогою в складі команди “Pandora” (1 місце) у дебатному турнірі для старшокласників “Демократія — основа національної безпеки”. Турнір проходив англійською мовою 3-4 квітня 2015 року на базі приватної школи “Афіни”.RusanokaGolovolomka2015Вітаємо команду УФМЛ з І місцем на Х відкритій олімпіаді з головоломок Русанівського ліцею м. Києва, що проходила 5 квітня 2015 року. Склад команди УФМЛ: Нарцев Денис 10А, Кожевніков Роман 10Б, Івлічев Володимир 10Б, Огольцов Ілля 9Б, Нємченко Гліб 10Б, Ян Аліна 9А.RusanokaMatem2015Вітаємо команду УФМЛ з ІІ місцем на ХХ відкритій олімпіаді з математики Русанівського ліцею м. Києва, що проходила 4 квітня 2015 року. Перше місце здобула об’єднана команда ліцеїв №208, “Наукова Зміна”, “Лідер”. Склад команди УФМЛ: Нарцев Денис 10А, Кожевніков Роман 10Б, Ян Аліна 9А, Солобчук Жана 9А, Чергикало Денис 9А, Денисенко Артем 9А.thumbЗгідно рейтингу кращих шкіл України (журнал “Фокус”, №12 (425) від 27 березня 2015 року) УФМЛ зайняв 4 місце серед шкіл, що підготували найбільшу кількість олімпіадчиків протягом минулого 2013/2014 навчального року. Однак, при складанні рейтингу не були враховані перемоги учнів УФМЛ минулого року на IV етапі олімпіад з інформаційних технологій (3 призових дипломи) та астрономії (5 призових дипломів).Інформаціні_технологіїВітаємо учнів УФМЛ з успішним виступом на IV-етапі IV Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що проходила з 3 по 7 квітня 2015 року в м. Дніпропетровськ:
Лисенко Костянтин (11 клас, підготував Гогерчак Григорій) І диплом,
Перепелиця Антон (11 клас, підготував Гогерчак Григорій) ІІІ диплом.IMG_7175Вітаємо команду УФМЛ з успішним виступом на IV-етапі XХVІIІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, що проходила з 30 березня по 3 квітня 2015 року в м. Херсон:
Казьмін Євген (11 клас, вчитель Скляр І.В) ІІ диплом;
Прокопець Вадим (11 клас, вчитель Скляр І.В) ІІ диплом;
Давидов Олексій Борисович (10 клас, вчитель Скляр І.В) ІІ диплом;
Щигельський Володимир Русланович (10 клас, вчитель Скляр І.В) ІІ диплом;
Здановська Юлія Янівна (9 клас, вчитель Скляр І.В) ІІ диплом;
Бідалов Володимир Олексійович (9 клас, вчитель Скляр І.В) ІІ диплом;
Мисечко Артемій Вікторович (9 клас, вчитель Скляр І.В) ІІІ диплом;
Кундас Валерій Юрійович (10 клас, вчитель Скляр І.В) ІІІ диплом.


IMG_4459Вітаємо учнів УФМЛ з успішним виступом на IV-етапі V Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії, що проходила з 30 березня по 3 квітня 2015 р. в м. Миколаїв:
Вертелецький Владислв (10 клас, вчитель Сімон А.О.) І диплом;
Смик Марія (9 клас, вчитель Сімон А.О.) ІІ диплом;
Насипаний Олексій (10 клас, вчитель Сімон А.О.) ІІІ диплом.


DSCN1449Вітаємо команду УФМЛ з успішним виступом на IV-етапі LII Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, що проходила з 22 по 27 березня 2015 року в м. Запоріжжя:
Вісин Валентин (11 клас, вчитель Рубцова І.Л.) ІІ диплом;
Вертелецький Владислав (10 клас, вчитель Салівон Г.І.) ІІ диплом;
Брагинець Олександр (9 клас, вчитель Манжара Г.С.) ІІ диплом;
Лебідь Даниил (11 клас, вчитель Рубцова І.Л.) ІІІ диплом;
Мірошниченко Віктор (11 клас, вчитель Петрусь І.А.) ІІІ диплом;
Ніколаєнко Владислав (10 клас, вчитель Салівон Г.І.) ІІІ диплом.DSC09576Вітамо команду УФМЛ з успішним виступом на IV-етапі LV Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, що проходила з 22 по 26 березня 2015 р. в м. Чернівці:
Чергикало Денис (9 клас, вчитель Анікушин А.В.) ІІ диплом
Здановська Юлія (9 клас, вчитель Вишенський В.В.) ІІ диплом
Ян Аліна (9 клас, вчитель Анікушин А.В.) ІІ диплом
Нарцев Денис (10 клас, вчитель Давидова К.Й) ІІ диплом
Кожевников Роман (10 клас, вчитель Давидова К.Й) ІІІ дипломIMG_2714З 22 по 27 березня 2015 року на базі УФМЛ було проведено IV-етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Детальніше

IMG_72126 березня в ліцеї пройшов святковий концерт до Дня 8 Березня. Всіх представниць прекрасної половини людства вітаємо з весняним святом, з жіночим днем. Нехай опромінюються променистими посмішками ваші обличчя, кожен день дарує добро, турботу і ласку. Зі святом! ФотозітlogoЗ 25 по 27 лютого 2015 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено ІІ (очний) етап Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді.  За заявками регіонів до міста Києва прибуло 74 переможці заочного етапу, які впродовж п’яти годин виконували комплексне завдання в стінах Економічного факультету та УФМЛ. Приємно відзначити, що троє учнів нашого ліцею (Вовкотруб Олександр, Перепелиця Антон, Мєждєлова Дар’я) здобули дипломи ІІІ ступеня. Сайт Дистанційого турніру. Детальніше


MatOlimp4-615 лютого 2015 року на базі УФМЛ було проведено Третю Київську міську олімпіаду з математики для учнів 4-6 класів. В олімпіаді брало участь близько 900 школярів.


logosВітаємо ученицю 9-Б класу Здановську Юлію  (абсолютний другий результат)  та учня 11-А класу Казьміна Євгена (диплом ІІІ ступеня) з перемогою у Всеукраїнській інтернет олімпіаді з інформатики. Перемога Здановської Юлії дозволила збільшити дозволену кількість учасників в команді УФМЛ на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.


555B7302

Вітаємо учнів Українського фізико-математичного ліцею з успішним виступом у складі команди м. Києва на ХІ Міжнародній Жаутиківській олімпіаді з математики, фізики та інформатики (11 — 17 січня 2015 р., м. Алмати, Казахстан). В олімпіаді брали участь 59 команд (391 учасник) з 15 країн світу. Цього разу, проїзд, проживання та тренінг української команди, яка складалася з учнів Українського фізико-математичного ліцею Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Печерського ліцею №171 “Лідер” та київської гімназії “Академія” були вперше повністю забезпечені Міжнародним благодійним фондом “Україно! Я за тебе!” в рамках проекту “Інтелектуальна міць України”. Всі учасники української команди повернулися додому з медалями: математики Наталія Хотяїнцева (ліцей “Лідер”), Антон Тригуб (гімназія “Академія”) та інформатик Євген Казьмін (УФМЛ) отримали золоті медалі, математик Денис Нарцев (УФМЛ) та фізики Данило Лебедь (УФМЛ), Віктор Мірошниченко (УФМЛ) та Валентин Вісин (УФМЛ) отримали “срібло”, інформатик Вадим Прокопець (УФМЛ) – “бронзу”! Керівниками команди м. Києва були директор УФМЛ Горкавенко Володимир Миколайович та вчитель математики УФМЛ Писанка Наталія Дмитрівна. За результатами підсумкового заліку команда м. Києва зайняла друге місце серед команд, що складаються з учнів різних шкіл.  Окрема подяка за неймовірно теплий прийом учням та класному керівнику 10-Ж класу  Республіканської спеціалізованої фізико-математичної середньої школи-інтернат ім. О. Жаутикова.  Вітаємо переможців! Див. новини на сайті МОН України.  Фото з олімпіади25 грудня 2014 року в актовій залі IMG_6778УФМЛ відбувся святковий новорічний концерт, під час якого було відтворено різні історичні епохи. Окрема подяка педагогу організатору Донат В.І., вчителю математики Писанці Н.Д. та акомпаніатору Могильчаку В.Ю. ФотоОлімпіада з інформаційних технологійВітаємо учнів УФМЛ з успішним виступом на 1-ї Всеукраїнській Зимовій Комп’ютерній Школі (ЗШК-2014, 22-30 грудня 2014р.). Детальніше. Результати виступів учнів УФМЛ :
I ліга (вища):
Казьмін Євген 11а (перший диплом), Прокопець Вадим 11а (другий диплом)
ІІ ліга: Кожевніков Роман 10б (перший диплом),  другі дипломи — Кундас Валерій 10б, Давидов Олексій 10б, Хома Андрій 10б
ІІІ ліга (молодша): перші дипломи — Здановська Юлія 9б, Бідалов Володимир 9б, другі дипломи — Мисечко Артем 9б, Цицюра Віталій 9б, Точаненко Владислав 9б.IMG_655020 грудня 2014 року відбулися змагання зі спортивної аеробіки серед 9 — 11 класів ліцею. Відзнаки за кращий виступ отримали 9-Б, 10-А та 11-Г класи. ФотоIMG_61805 грудня 2014 року відбулися спортивні змагання серед учнів ліцею “Веселі старти” серед учнів 8 — 9 класів. Відзнаку за кращий виступ отримав 9-Г клас. ФотоKomanda TYM1011Вітаємо команду УФМЛ (10-11 класи) з перемогою у ХІ Київському турнірі математичних боїв, а саме здобуттям першого місця в групі А,  а також команду УФМЛ (9 класи) з перемогою у ХІ Київському турнірі математичних боїв, а саме здобуттям першого місця в групі Б!!!  Детальніше


2014_12_08-VTUF__1_За результатами ХХІІІ Всеукраїнського турніру юних фізиків (21-26 листопада 2014 року, м. Харків) команда УФМЛ “hν” у складі Мякоти Дмитра, Лисенко Костянтина, Горбалюка Владислава, Пашкової Анжели та Тертичного Богдана здобула диплом ІІІ-го ступеня. Команди УФМЛ (“hν”, УФМЛ-1, УФМЛ-2) отримали спеціальну відзнаку журі за максимальну суму балів, набраних одним навчальним закладом. Лисенко Костянтин отримав диплом ІІ-ступеня, Шуцький Нікита — диплом ІІІ-го ступеня за перемогу у рейтинговій олімпіаді. Савонік Ярослав та Ільченко Юлія отримали спеціальні відзнаки журі за кращі доповіді. Керівники команди ліцею, вчителі фізики Манжара Ганна Степанівна (команда “hν”) та Щетиніна Наталія Олександрівна (команди УФМЛ-1, УФМЛ-2).


IMG_597522 листопада в Українському фізико-математичному ліцеї відбувся відкритий виховний захід, вшанування пам’яті жертв голодомору та політичних репресій на тему: «Без вшанування минулого не збудуємо майбутнє». Захід відвідали учні школи ПЗ НВК « Міцва 613 » Фото за посиланням

 

висадки космічного літального апарату «Розетта» на комету Чурюмова-Герасименко12 листопада учні Українського фізико-математичного ліцею взяли участь в телевізійному мості «Німецький аерокосмічний центр (DLR) – Київ», який був організований Національним центром «Мала академія наук України» за ініціативи Посольства Німеччини в Україні та з нагоди висадки космічного літального апарату «Розетта» на комету Чурюмова-Герасименко. Докладніше…

Турнір юних винахідників та раціоналізаторів6-11 листопада 2014 року відбулася ХVІІ Всеукраїнська відкрита олімпіада турніру юних винахідників і раціоналізаторів, яка була проведена в Українському фізико-математичному ліцеї.
Програма заходу.

Олімпіада УФМЛ2-6 листопада відбулася Олімпіада Українського фізико-математичного ліцею з фізики, математики, інформатики. В Олімпіаді взяли участь команди шкіл, ліцеїв та гімназій України, учні яких мають високі досягнення у вивченні математики, фізики та інформатики.
Докладніше…

8 Всеукраїнський турнір математичних боїв імені Ляшка І.І.31 жовтня – 6 листопада 2014 року відбувся Восьмий Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка НАНУ Ляшка І.І. Турнір складався з математичних боїв, усної олімпіади, математичної каруселі.
Вітаємо збірну команду УФМЛ та м.Херсон, які вибороли диплом 2-го ступеня.
Склад команди: Ян Аліна, Здановська Юлія, Мисечко Артемій, Тетерятник Софія, Маханько Ростислав, Гера Олександр, Лисник Олександр.

 

_ANB4708

Вітаємо команду УФМЛ з успішним виступом на олімпіаді “Рішельєвська Регата”, що проходила в м. Одеса з 30 жовтня по 1 листопада 2014 року з находи 25-річчя Рішельєвського ліцею. Команда УФМЛ здобула ПЕРШЕ КОМАНДНЕ МІСЦЕ на усній олімпіаді з фізики, математики, хімії та біології, а також ТРЕТЄ КОМАНДНЕ МІСЦЕ на демонстраційному турі. Серед індивідуальних перемог наші учні здобули 1 перший диплом, 2 других диплома, 4 третіх диплома, а саме:
 Нарцев Денис ­­– перший диплом з математики, Семченко Ярослав – другий (експериментальний тур) та третій (теоретичний тур) дипломи з біології, Мірошніченко Віктор – другий диплом з фізики (експериментальний тур), Вісин Валентин – третій диплом з експериментального та третій диплом з теоретичного турів з фізики, Волошенюк Мирослава – третій диплом з теоретичного туру з хімії. Фото після вручення нагород.

knu1 листопада 2014 року відбулася зустріч батьків учнів випускних 11-х класів ліцею з представниками факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема відбулася зустріч з деканом фізичного факультету Макарцем Миколою Володимировичем, деканом факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Анісімовим Ігорем Олексійовичем, заступником декана факультету інформаційних технологій Стешенко Григорієм Миколайовичем та проф. інституту високих технологій Колежуком Олексієм Костянтиновичем. На зустрічі обговорювалися умови вступу та перспективність навчання в Університеті.

Міжнародний дебатний турнір "Під каштанами"
25 – 27 жовтня 2014 року в УФМЛ був проведений міжнародний дебатний турнір «Під Каштанами». Розклад турніру.
Вітаємо ліцеїстів – перможців міжнародного конкурсу: Дмитро Черкаса, Владиславу Липську, Андрія Васильєва (1 місце), Дорофєєву Анну, Чупіру Марію, Бородавко Катерину (2 місце)!
Докладніше…

Олімпіада з астрономіїВітаємо учня 10-Г класу УФМЛ Вертелецького Владислава з перемогою (срібна медаль) на XIX Міжнародній астрономічній олімпіаді, що проходила 12-21 жовтня 2014 року в Бішкек-Чолпон-Ата (Кіргізія). Наш учень показав найкращий результат в команді України. Детальніше

Ліцеїсти-переможці турніру "Еврика"Вітаємо ліцеїстів – переможців математичного турніру “Еврика – 2014”, який відбувся у Дніпропетровську 18 жовтня:
Ян Аліна – абсолютне 2-ге місце (9 клас)
Нарцев Денис – абсолютне 2-ге місце (10 клас)
Івлічев Володимир – 3-е місце (10 клас)
Немченко Гліб – 3-е місце (10 клас)

 

origin_yjmpmvfd44g15 жовтня учні УФМЛ взяли участь у телемісті-відеоконференції з фахівцями Європейської організації ядерних досліджень, влаштований з ініціативи Національного центру «Мала академія наук України». Учні ліцею мали змогу поспілкуватися з провідними українськими та іноземними фізиками, які нині працюють у ЦЕРНі.

День козацтва10 жовтня відбулася відкрита виховна година до Дня козацтва.
Підготували захід вихователі : 9-А клас Карпенко Г.М., 11-Б клас Бондаренко Р.М., Гриб С.Б.

IMG_4860Вітаємо із Днем вчителя!  Бажаємо успіхів у праці та навчанні, творчої наснаги, нових інтелектуальних звершень!
3 жовтня ліцей відсвяткував День вчителя.

Посвячення в ліцеїсти
26 вересня – особливий день для учнів 8 та 9-х класів. Після різноманітних конкурсів та випробувань відбулася урочиста посвята у ліцеїсти.

123682738Свято першого дзвоника у ліцеї. Детальніше

 

IMG_3003_новый размерВітаємо нашу ученицю Баринову Катерину з перемогою на VIII Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики (бронзова медаль). Це вже п’ята медаль Катерини на міжнародних змаганнях !!! До цього Баринова Катерина мала 2 медалі на Міжнародній астрономічній олімпіаді (золота та срібна медалі) та 2 медалі на Міжнародній олімпаді з астрономії та астрофізики (срібна та бронзова медалі). Детальніше

P7200065Вітаємо нашого учня Зіненка Дмитра зі здобуттям срібної медалі на 45-тій Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики, яка проходила з 13 по 21 липня 2014 року у м.Астана, Казахстан. Детальніше. Фото з олімпіади можна подивитися тут.У відповідь на звернення Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерство освіти і науки України своїм листом від 25.06.2014 року дозволило започаткувати та проводити Всеукраїнську учнівську Інтернет-олімпіаду з інформаційних технологій на базі Університету (УФМЛ та фіакультет кібернетики). Детальніше про олімпіаду та реєстрацію учасників

Архів новин 2013-2014 навчальний рік

Чому саме ФізМат?

Роль фізики.

  • Фізика відіграє велику роль у формуванні світогляду, фізики вносять суттєвий вклад в статок та економічний розвиток націй.
  • Знання та спроможності фізиків до рішення різних задач необходні у багатьох професіях та галузях промисловості та для суспільства вцілому. Щоб процвітати в сьогоднішньому швидкозмінному технологічному світі, кожна країна повинна мати високо освідченне населення, в особливості громадян, задіяних в прийнятті рішень, впливаючих на добробут країни.
  • Фізика як наука про найбільш загальні закони природи, виступаючи у якості навчального предмета в школі, вносить суттєвий вклад у систему знань про навколишній світ. Вона розкриває роль науки в економічному та культурному розвитках суспільства, сприяє формуванню сучасного наукового світогляду.
  • Для розв’язання задач, формування основ наукового світогляду, розвитку інтелектуальних здібностей та інтересів школярів у процесі вивчення фізики велику увага слід приділяти не передачі готових знань, а знайомству з методами наукового пізнання навколишнього світу, постановці проблем,що потреують від учнів самостоятійної діяльності по їх розв’язанню.

Роль математики.

  • Математика сприяє формуванню в школярів системиматематичних знань і вмінь, необхідних для застосування в професійній діяльності.
  • Математика відіграє провідну роль у інтелектуальному розвитку школярів.
  • Математика сприяє розвитку логічного мислення, щоє спроможністю: орієнтуватися на суттєві властивостіпредметів чи явищ, абстрагуючись від несуттєвих;будувати гіпотези та визначати наслідки на основі даних, що є;будувати свою діяльність в відповідності з законом логіки.
  • Математика дозволяє досліджувати такі галузі гуманітарних знань, які взагалі не піддаються традиційним  для нас засобам дослідження.

 

У Галілео Галілея є чудовий афоризм: «Математика та фізика є наймогутнішими засобами для вдосконалення наших розумових здібностей та дають нам можливість правильно міркувати» .

 

Ліцей має багаторічний досвід навчання та виховання талановитих дітей та цей факт підтвержують високі результати ЗНО,багаточисельні звитяги на республіканских та міжнародних олімпіадахконкурсах-захистах Малої академії наук .

..

span style=”color: #000000;”h2/a

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *