Літні школи УФМЛ 2015

Український фізико-математичний ліцей відновляє традиції проведення літніх профільних шкіл!

З метою покращення результатів виступів команди Українського фізико-математичного ліцею на IV-му етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та підвищення загального освітнього рівня учнів під час літніх канікул 2015 року УФМЛ успішно провів літні школи з профільних предметів: фізики, математики та інформатики. Наявність у ліцеї спального корпусу дозволила запросити до участі у школах учнів з усієї України.

Літня школа з фізики була проведена з 10 по 20 червня для 40 учнів 9 – 11 класів УФМЛ, що проявили особливий інтерес до вивчення фізики. Школа була проведена зусиллями кафедри фізики ліцею із залученням викладачів фізичного факультету та факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Зокрема учні ліцею прослухали лекції декана ФРЕКС, проф. Анісімова І.О., доцента ФРЕКС Кельника О.І., доцентів фізичного факультету Мягченка Ю.О. та Барабаша О.В. Ліцеїсти мали можливість ознайомитися з роботою науковців у лабораторіях зазначених факультетів, відвідати демонстрації фізичних дослідів на університетському обладнанні. Під час літньої школи був проведений Турнір юних фізиків, а по її завершенню – олімпіада з фізики.

Літня школа з математики була проведена з 15 по 28 серпня 2015 року та мала Всеукраїнський характер. В ній взяли участь близько 200 учнів 5 – 11 класів з усієї України та учні УФМЛ. Учні ознайомилися з різними розділами олімпіадної математики завдяки заняттям як з досвідченими педагогами, так і зі студентами механіко-математичного факультету та факультету кібернетики, переможцями Всеукраїнських та міжнародних математичних олімпіад у минулому. Зазначимо, що математична школа була проведена на гідному рівні головним чином завдяки зусиллям співробітників факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка професора Рубльова Б.В. та асистента Анікушина А.В. Організатори Всеукраїнської літньої математичної школи УФМЛ щиро дякують компанії Київстар за фінансову підтримку проведення школи.

Всеукраїнська літня школа програмування УФМЛ була проведена з 17 по 28 серпня. В ній взяли участь близько 130 учнів 7 – 11 класів з усієї України та учні УФМЛ. Учасники школи були розділені на три ліги (молодша, середня та юніорська) не за віком, а в залежності від рівня знань з програмування. Школа програмування була проведена зусиллями вчителів кафедри інформатики ліцею, зокрема завідувача кафедри інформатики, Заслуженого вчителя України Скляр І.В. До роботи школи були залучені доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету імені Івана Франка Жуковський С.С., старший викладач кафедри програмного забезпечення АС Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Порубльов І.М., студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які в шкільні роки приймали участь у Всеукраїнських олімпіадах з інформатики. По завершенню літньої школи для її учасників було проведено олімпіаду з програмування, переможці якої отримали дипломи та цінні призи. Організатори Всеукраїнської літньої школи програмування УФМЛ щиро дякують компанії Luxoft за фінансову підтримку проведення школи.

Формат літньої школи дозволяє краще засвоїти достатньо складний матеріал завдяки вільній, невимушеній, особливій атмосфері між учнями та викладачами під час навчального процесу, а також завдяки поєднанню навчальних занять зі спортивними змаганнями та відпочинком на природі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *