Життя ліцею

Тиждень математики в УФМЛ 2021

Оприлюднено
З 12 по 17 квітня 2021 року в Українському фізико-математичному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов тиждень математики. Щодня ліцеїсти мали змогу взяти участь у різноманітних онлайн-змаганнях, конкурсах або завітати на Механіко-математичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка. Варто відзначити, що створений до цього тижня телеграм-канал, авторами і редакторами якого виступили вчителі математики Зубарук Олеся Валеріївна та Печериця Олексій Анатолійович, охопив більше 170 підписників. Тож учні ліцею завжди були поінформовані про події та відзначення переможців. Підбиваючи підсумки, коротко розповімо про все по порядку.
У понеділок ми вирішили перевірити, хто ж із наших старшокласників краще готовий складати іспити з математики. У запеклій боротьбі змагань “ZNO-батл: 10 vs 11”, проведених вчителькою математики Приходько Ольгою Дмитрівною, перемогла дружба. Вітаємо команду учня 11-Г класу Горбаньова Вячеслава та ученицю 10-Г класу Чопу Ярославу, які стали лідерами цих змагань! Про цю битву ще довго будуть ходити легенди!
Вівторок хлопці та дівчата 8 і 9 класів ліцею провели на онлайн-зустрічі із викладачами та студентами механіко-математичного факультету, які показали їм математику в усьому її розмаїтті та красі. Не обійшлося і без математичних вікторин, у яких перемогу здобула команда “Кекс Фіббоначчі”, до складу якої увійшли Сидорчук Борис, Чалян Наірі (8-А клас), Любімова Марина (8-Б клас), Зьола Денис, Молибог Ярослав, Самчишин Антон та Філоненко Богдан (8-В клас). Крім того, грамотами за активну участь у змаганнях були відмічені найзатятіші учасники цього заходу: Сидорчук Борис (8-А клас),Самчишин Антон, Філоненко Богдан (8-В клас), Соснова Валерія, Шулепа Іван (9-А клас), Гудзенко Галина (9-Б клас), Малиновський Роман, Панасюк Михайло (9-В клас), Даценко Марія, Оленчук Вероніка, Толстопятий Андрій (9-Г клас).
У середу учні 8-11 класів змагались за звання найкращого логіка ліцею. Як виявилось, ведучій шоу-змагання “Де логіка?” вчительці математики Цань Вікторії Борисівні було не так вже й просто визначити переможця – кожен відстоював, що саме його відповідь на поставлене запитання є найлогічнішою та єдино вірною, обґрунтовуючи свої думки та доводячи їхню правильність. Тож у підсумку більш ніж двогодинних інтелектуальних баталій титул “Залізна логіка” відійшов до учня 8-В класу Філоненка Богдана. Вітаємо!
Пройшовши екватор, ми опиняємось, мабуть, у найнапруженішому дні тижня математики. Адже у четвер зранку троє наших учениць, Кондрашова Мирослава (10-А клас), Грищенко Маргарита (11-А клас) і Рарова Єва (11-Г клас) доповідали свої наукові результати на конференції для школярів, студентів, аспірантів та молодих вчених “Шевченківська весна”, про яку ми вже писали раніше. А вже після обіду відбулись змагання із ментальної арифметики “1+1=3”, куратором яких була Приходько Ольга Дмитрівна. Впродовж більше ніж години свою спроможність швидко та правильно рахувати доводили учні 8-10 класів. І першим серед перших став учень 9-Г класу Толстопятий Андрій. Неймовірний результат!
П’ятниця подарувала онлайн-зустріч із викладачами та студентами механіко-математичного факультету старшокласникам ліцею. В обстановці дружнього невимушеного спілкування вони мали змогу дізнатись про перспективи та можливості навчання на мехматі, особливості цьогорічної вступної кампанії, а також взяти участь у декількох конкурсах від факультету, вражаючу перемогу в яких, не залишивши жодного шансу конкурентам, здобув учень 10-Б класу Шкуропацький Павло!
У суботу відбулась церемонія підведення підсумків цього насиченого подіями тижня. Але й тут усе не так просто. Переможців оголошували між питаннями змагання “Інтуїція”, проведеного Печерицею Олексієм Анатолійовичем. Впродовж цього змагання ліцеїстам пропонувались різноманітні цікаві факти, кожен з яких стосувався одного із вчителів математики нашої школи. Завданням учнів було здогадатись, про кого саме йшлося кожного разу. Після 15 запитань виявилось, що остаточного переможця визначити неможливо. Тож ведучому довелось виводити у бліц-раунд найкмітливіших гравців та задавати їм додаткові питання, допоки хтось із них не вийде вперед. Але й це не допомогло. Тож було прийнято рішення про нагородження одразу двох переможців, якими стали учениця 9-А класу Ренгевич Євгенія та учень 10-Б класу Любімов Олександр!
Крім того, під час церемонії підведення підсумків було оголошено переможців конкурсів, що тривали впродовж усього тижня математики та завершились двоетапним голосуванням – журі та глядачі. Умови конкурсів та творчі роботи можна було переглянути на інтернет-сторінці тижня математики, створеної та редагованої Цань Вікторією Борисівною та Печерицею Олексієм Анатолійовичем.
У конкурсі “Покажи свою математику” перемогу визначали за двома номінаціями: “Відео” та “Статичні зображення”. Найкращим відеорежисером виявився учень 11-А класу Третьяков Андрій із роботою про геометричні тіла в архітектурі міст. А неймовірний плакат із QR-кодами, інформація за якими відкривала математику із різних несподіваних сторін, приніс перемогу учениці 8-В класу Кругловій Анастасії.
Конкурс “Казка, що вміє рахувати…” розкрив письменницький потенціал наших учнів. Неймовірні історії із карколомними сюжетами, чарівні казки, сповнені містики і загадок, та, звісно, вірші, присвячені математиці, – усе це захоплювало читачів та змусило журі і глядачів добряче посперечатись, хто ж має отримати визнання, як найкращий бард математики. І переможницею із абсолютно фантастичною історією з простою назвою “Кружечок” стала учениця 8-Б класу Олефіренко Софія. Бажаємо юній письменниці подальшого розвитку її таланту і майбутнього визнання не лише у фізматі, а й далеко поза його межами!
А для поціновувачів медіаконтенту був проведений конкурс “А який ти сьогодні математичний феноМЕМ?”. За результатами голосування найкращими мемологами були визнані учень 11-Г класу Горбаньов Вячеслав та учениця 10-Г класу Чопа Ярослава.
Не забували організатори тижня відслідковувати й тих, хто брав активну участь у декількох змаганнях, що проводились впродож тижня.. Тому було запроваджено окрему номінацію “За найактивнішу участь”, лауреатами якої стали учні 8-В класу Зьола Денис і Самчишин Антон. Дякуємо хлопцям за їхню завзятість та бажаємо розвивати свій інтерес до математики й надалі!
Весь цей тиждень для учнів працювала уся кафедра математики нашого ліцею: Анікушин Андрій Валерійович, Вишенський Віктор Володимирович, Вишенська Інна Яківна, Давидова Катерина Йосипівна, Древаль Максим Михайлович, Зайченко Вікторія Юріївна, Зубарук Олеся Валеріївна, Линець Олександр Олександрович, Лукаш Катерина Василівна, Печериця Олексій Анатолійович, Приходько Ольга Дмитрівна, Радченко Вадим Миколайович, Сіренко Олександр Олександрович та Цань Вікторія Борисівна. Дякуємо вчителям за їхню відданість учням та своїй справі!
Дякуємо ліцеїстам, які надихають наших вчителів на нові звершення своєю наполегливістю, енергійністю та нестандартними підходами до розв’язання не лише математичних, а й життевих задач! Дерзаймо, і ми все подолаємо разом!

Коментарі закриті.