Звернення директора Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка до учнів ліцею!
Вітаю Вас у стінах нашого славетного ліцею, що починає свою історію з 1963 року, коли академіки О.П. Александров, В.М. Глушков, І.К. Кікоїн, А.М. Колмогоров та М.О. Лаврентьєв стали ініціаторами відкриття перших спеціалізованих фізико-математичних шкіл при провідних університетах Радянського Союзу: Київському, Ленінградському, Московському та Новосибірському.
В Україні ця ідея була втілена в життя академіком В.М. Глушковим і провідними вченими фізичного та механіко-математичного факультетів Київського ордена Леніна державного університету ім. Т.Г. Шевченка: О.А. Шишловським, В.А. Вишенським, О.А. Борбатом. У вересні 1963 року почала роботу «Київська спеціалізована школа-інтернат фізико-математичного профілю при Київському ордена Леніна державному університеті імені Т.Г. Шевченка (КСШІФМП)», яка з часом була реорганізована та отримала відому Вам сучасну назву: Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка (УФМЛ).
Фактично, наш ліцей був створений для спеціальної підготовки учнів у галузі природничих наук на рівні, що не поступається рівню найкращих навчальних закладів світу. Підтвердженням цих слів є той факт, що за багаторічну історію ліцею його учні здобули більше сотні медалей на Міжнародних учнівських олімпіадах з фізики, астрономії, математики, інформатики та хімії, а також близько ста призових місць на Всесоюзних олімпіадах СРСР з фізики та математики. Серед випускників нашого навчального закладу є академіки та члени Академій наук, професори відомих іноземних університетів, понад 50 докторів та 600 кандидатів наук.
Потрібно сказати, що УФМЛ надає високі знання не лише з дисциплін, що поглиблено вивчаються (фізика, астрономія, математика, інформатика та хімія), а й з інших напрямків. Зокрема, учні ліцею регулярно здобувають призові місця на III-му етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії, географії, біології, англійської мови тощо.
Важливим є те, що всі наші випускники вступають до вищих навчальних закладів України та світу, причому більше 80% з них стають студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Такі величезні успіхи в навчанні, у першу чергу, були отриманні завдяки спеціально підібраному висококваліфікованому викладацькому складу. Зокрема, на даний момент в УФМЛ працює 14 заслужених учителів України, 16 кандидатів наук. З 2013 року ми стали структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Це відкриває ще більші можливості для подальшого розвитку.
Важливою також є сама система організації навчального процесу: у класах в середньому по 20 учнів, в окремих предметах іде поділ на підгрупи; у другій половині дня налагоджена розгалужена система факультативних занять. Ліцеїсти забезпечуються п’ятиразовим харчуванням за рахунок державних коштів. При УФМЛ фунціонує спальний корпус, проживання в якому також є безкоштовним.
Шановні учні, я прошу Вас усвідомити, що зараз ви навчаєтесь в легендарному та унікальному навчальному закладі! Скористайтесь повною мірою всіма можливостями, які у Вас з’явилися. Серйозно поставтеся до навчання! Чотири роки перебування в ліцеї, насправді, дуже швидко спливають. І повернути їх назад неможливо! Зробіть так, щоб Ви пишалися рівнем освіти, здобутим у нас, а ми раділи Вашим успіхам під час навчання та після закінчення УФМЛ.
Зверніть увагу на величезну кількість факультативів, що проходять у ліцеї в другій половині дня. Адміністрація доклала всіх зусиль, щоб запросити на їх читання справжніх професіоналів своєї справи – найкращих учителів ліцею, кандидатів, докторів наук, співробітників університету та Національної академії наук України.
Зрозумійте, що при Вашій 100% віддачі кожен може досягти величезних успіхів у навчанні, стати переможцем найрізноманітніших конкурсів, олімпіад та змагань, вступити саме до того вищого навчального закладу, саме на той факультет, який для вас є найбільш омріяним.
Чи легко це зробити? Звичайно ні – простих шляхів до успіху не буває. А від кого ж залежить, чи зможете Ви пройти складним шляхом навчання? Звичайно, тільки від Вас самих, від ваших прагнень, амбіцій та бажання.
Хочу привернути Вашу увагу до того, що окрім забезпечення високого рівня навчання, ліцей ставить перед собою завдання й виховного характеру: сухі знання самі по собі не дадуть Вам успіху! Я впевнений у тому, що високоосвічена, творчо спрямована молода людина з високими моральними принципами, почуттям справедливості та патріотизму, товариська, доброзичлива до інших та вимоглива до себе справді знайде свій шлях у житті. Зверніть увагу на стенд у холі ліцею під назвою «Кодекс честі Ліцеїста», уважно прочитайте та дотримуйтесь його положень.
Звичайно, ще не всі проблемні питання життєдіяльності ліцею вирішені. Але ситуація змінюється на Ваших очах. На даний момент Київський національний університет імені Тараса Шевченка подарував нам чудову їдальню, хол, оновлює меблі в гуртожитку, проводить ремонт актового залу.
До тимчасових недоліків я Вас прошу ставитися з розумінням, «по-дорослому»: не треба акцентувати увагу лише на них. Оцініть роботу, що проводиться в ліцеї з позиції стороннього спостерігача та зробіть висновки. Будьте впевнені, адміністрація ліцею докладає всіх зусиль для покращення роботи та умов Вашого перебування в УФМЛ. Ми відкриті для діалогу і чекаємо на Ваші пропозиції щодо вирішення існуючих проблем.
Однак не забувайте, що найкращого результату можна досягти лише при об’єднанні зусиль адміністрації, учителів та учнів ліцею.
З найкращими побажаннями,
директор УФМЛ Салівон Г.І.