В гостях у німецьких школярів

На осінніх канікулах група учнів УфМЛ завітала в гості до німецьких школярів. Наших ліцеїстів приймали в місті Галле (Halle) землі Саксонія-Анхальт.  Поїздку організували батьки учнів УФМЛ та Георг-Кантор гімназії з метою ознайомити ліцеїстів з навчально-освітнім процесом в Німеччині,  науково-дослідною роботою вчених провідних німецьких інститутів. Учні мали можливість відвідати  історичні та видатні місця  країни.

Наші учні мали змогу бути присутніми на уроках хімії, біології, латини в Георг-Кантор гімназії, що теж має природничо-математичний напрям (носить ім’я математика – Георга-Кантора, який жив і працював в місті Галле). Учні отримали можливість порівняти учбові процеси в нашому ліцеї та гімназії, визначити свій рівень знань у порівнянні з німецькими школярами. З’ясувалося, що наші навчальні заклади мають дуже багато спільного в організації навчання і є гідними супротивниками в інтелектуальних фахових змаганнях. Слід зазначити, що німецька шкільна освіта має більш практичний підхід у вивченні наук і  використовує диференційований поділ за напрямками і рівнем освіти вже з 5-го класу (в Німеччині 12- річна шкільна освіта). Діти, які навчаються в гімназіях, мають вищий рівень знань ніж ті, хто навчаються  в звичайних школах. З дев’яти днів, що українські школяри перебували в Німеччині,  чотири вони жили  в німецьких сім’ях, де могли спілкуватися англійською або німецькою мовами, відчути на собі права та обов’язки німецьких однолітків в побуті та навчанні.

Корисну і цікаву інформацію  про навчання за кордоном, англомовні та німецькомовні програми для іноземних студентів ліцеїсти отримали, перебуваючи в Магдебурзькому університеті та Дрезденському технічному університеті. Відвідування студентського Кампусу (студентського  містечка), спілкування з студентками з України, відвідування лабораторій для практичних занять і дослідницької роботи, обід в студентській їдальні доповнили  уяву про студентське життя в Німеччині.

Учні  УФМЛ отримали унікальну можливість  відвідати лабораторії, ознайомитися з обладнанням та поспілкуватися з вченими відомих науково-дослідних інститутів Німеччини.

В центрі імені Гельмгольца  з досліджень навколишнього середовища   ліцеїстам розповіли про міжнародний проект «Проблеми Мертвого моря», показали  лабораторії та кліматичну камеру, котра дозволяє створювати клімат від арктичного до екваторіального. В Лейпцизі в Інституті Лейбніца модифікації  поверхні учні дізналися про новий метод отримання графену та побачили найновіші сучасні  мікроскопи, що збільшують зображення у мільйони разів та передають інформацію на екрани комп’ютерів. В м. Галле школярі побували в Інституті Лейбніца аграрного розвитку країн перехідної економіки, де дізналися про сучасні методи досліджень у сфері агробізнесу.

Освітня програма гармонійно поєднувалась з культурною. Берлін, Потсдам (Сансусі), Дрезден, Лейпциг, Магдебург Галле, Айзенах та замок Вартбург — створили незабутні  враження  і залишили добру згадку  про канікули в  Німеччині  у  наших ліцеїстів.

Окрема подяка вчителю географії УФМЛ Мельник-Мірзоян Арміне Лаврентіївні, яка була керівником учнівської команди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *