VIII Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики

VIII Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики проходила з 1 по 11 серпня у м. Сучава та м. Гура Хуморулуі (Румунія) на досить високому рівні. По прибуттю нашу команду зустріли, привітали і побажали успіхів у змаганнях представники української громади в Румунії, які впродовж всієї олімпіади підримували з нами зв’язок та всіляко допомагали у вирішення поточних питань.

Цього року в олімпіаді взяли участь 195 школярів, які сформували 44 команди з 37 держав світу. Бангладеш, Греція, Індонезія, Іран, Польща, Румунія та Росія на цій олімпіаді були представлені одразу двома командами.

Команда України на олімпіаді буда представлена однією командою з п’яти учасників, які вибороли одну срібну та дві бронзові медалі та дві почесні грамоти за четверте місце, тим самим не залишивши жодного учасника команди без нагороди. Срібло отримав випускник ліцею №100 «Поділ» м. Києва Кохановський Іван, бронзові нагороди дісталися впускникам Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Бариновій Катерині та Української гімназії №1 Івано-Франківської міської ради Ерстенюку Ярославу. Почесні грамоти за четверте місце здобули випускник Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Горбачук Олександр та випускнк Кременчуцького ліцею Полтавської області Котенко Андрій.

Під час олімпіади учні виконували завдання теоретичного туру, туру спостереження та туру, присвяченому обробці та аналізу даних. Теоретичний тур складався з 12 коротких (простих) та 2 довгих (складних) задач, на виконання яких відводилося 5 годин. До складу практичного туру входили три задачі, під час виконання яких учні мали дослідити рух зорі навколо чорної діри в центрі нашої Галактики та визначити масу системи чорна діра – зоря; визначити параметри атмосфер екзопланет та дослідти відому кратну систему в сузір’ї Великої Ведмедці. Завдання спостережного туру були поділені на три частини: задання для планетарію, робота з катрами у світлий час доби та власне нічні спостереження із телескопами, проте завдяки погодним умовам остання частина лишилася не реалізованою. Загалом, завдання олімпіади охопили майже всі розділи астрономії.

Керівниками української команди були: доцент кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Решетник Володимир Миколайович та інженер кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету (вчитель астрономії УФМЛ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сімон Андрій Олександрович.

Офіційний сайт: http://www.ioaa2014.ro/

Сторінка на FB: https://www.facebook.com/groups/694768557238541/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *