ДосягненняОлімпіади

Енергія життя!

Оприлюднено

18 жовтня у Варшаві провели Міжнародне шоу винаходів «International Warsaw Inventions Show 2022». Це найбільша міжнародна подія в Польщі, пов’язана з інноваціями та винахідництвом, у якій беруть участь представники з Саудівської Аравії, Хорватії, Єгипту, Канади, Малайзії, Кореї, Великої Британії та інших країн світу. Лише минулого року міжнародні винахідники представили понад 400 проєктів.

Україна цьогоріч має 20 переможців: 4 «золотих», 12 «срібних» та 4 «бронзових» призерів, серед яких – Артем Деденок із Херсонського фізико-технічного ліцею, який нині навчається в Українському фізико-математичному ліцеї КНУ імені Тараса Шевченка.

Артем створив новий тип екологічних джерел живлення і отримав електричну енергію за рахунок біосинтезу в бактеріях штаму Geobacter. Таке джерело живлення дешеве у виготовленні, не потребує важкого виробництва і може використовувати харчові залишки для своєї роботи. Станом на зараз за його допомогою можна живити смартфони, що є досить актуальним у сучасній ситуації, коли в Україні спостерігаються постійні відключення електроенергії. Але команда у складі Артема та його керівника, вчителя фізики Мєшкова Олександра Юрійовича, продовжує працювати над удосконаленням технології та пошуками альтернативних шляхів її застосування.

За результатами Міжнародного шоу винаходів IWIS_2022 дана розробка отримала золоту нагороду.

Вітаємо Артема та його керівника із перемогою! Бажаємо їм творчого натхнення та успішної реалізації подальших задумів! Горді працювати в одному колективі із такими людьми!

Коментарі закриті.