НавчанняПодії

Ліцеїсти відвідали наукові центри та лабораторії Австрійської академії наук в рамках тижневої програми Simons Science Schools з хімії та фізики для українських старшокласників

Оприлюднено

З 8 по 17 вересня група з 27 учнів Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка та Львівського фізико-математичного ліцею, переможців IV етапу учнівських олімпіад та конкурсів наукових робіт, в рамках тижневої програми Simons Science Schools з хімії та фізики для українських старшокласників, відвідали наукові центри та лабораторії Австрійської академії наук. Цей візит виявився можливим завдяки фінансовій підтримці Simons Foundation та допомозі Інституту Ервіна Шредінгера. Наукова школа була організована Projekt MmF у співпраці з Австрійською академією наук (Österreichische Akademie der Wissenschaften), Institute of Science and Technology Austria – ISTA, TU Wien та Віденським університетом (Universität Wien).

Слухачі Наукової школи мали можливість прослухати цікаві лекції відомих вчених, поспілкуватися з багатьма провідними науковцями, такими як Michael Eichmair, Oliver Hahn, Maksym Serbyn, Markus Müller, Esther Heid. Можливість ставити запитання та спілкуватися як з професорами, так і з їхніми дослідницькими групами сприяла інтерактивній навчальній атмосфері, і було особливо надихаюче почути слова дослідників, які перейшли від олімпіад до дослідницької роботи.

Майбутні науковці відвідали кафедру астрофізики, кафедру метеорології та геофізики, лабораторію фізики наноструктурованих материалів, лабораторію біологічного структурування MOF та наноматеріалів Віденського університету (Universität Wien), Institute of Science and Technology Austria (ISTA), Атомінститут TU Wien, Institute for Quantum Optics and Quantum Information (IQOQI), Інститут фізики високої енергетики, Акустичний НДІ.
Лекції та презентації дослідницьких груп були неймовірно захоплюючими.

Однією з найбільш вражаючих частин Наукової школи стала екскурсія реактором TRIGA, який дослідники використовують як джерело нейтронів для різних експериментів. Відвідання дослідницьких об’єктів, таких як реактор TRIGA та лабораторії в Інституті фізики високих енергій, було не тільки захоплюючим, але й дозволило практично дізнатися про наукові інструменти та експериментальні установки.

Крім наукової частини, слухачі Наукової школи отримали фантастичну культурну програму: екскурсію в центр Відня, в Art History Museum, the Natural History Museum, Albertina Museum, Saint Stephen’s Cathedral, Schloss Scho‌nbrunn, Belvedere Palace.

Наприкінці відвідування Наукової школи погода підготувала учасникам неочікуваний сюрприз-випробовування: у неділю через важкі погодні умови потяг Відень-Київ було скасовано і групі довелося залишатися у Відні. І тут організатори не розгубилися, а залюбки продовжили наше комфортне перебування, поклавши на свої плечі всі супроводжуючі моменти.

Тож особлива подяка організаторам Наукової школи Michael Eichmair , Dmytro Rzhemovskyi , а також випускникам УФМЛ та ЛФМЛ, які щоденно супроводжували нашу групу, допомагали у вирішенні поточних проблем.
Робота Simons Science Schools ознайомила наших талановитих учнів з потенційною дослідницькою кар’єрою та надихнула застосувати свої таланти для формування майбутнього України.

Завдяки турботі і злагодженій роботі дипломатів Посольства України в Австрії, після кількох тривожних днів вдалось повернутись в Україну автобусом.
Висловлюємо подяку дипломатам Посольства України в Австрії Botschaft der Ukraine in Österreich/Посольство України в Республіці Австрія Vasyl Khymynets Uliana Zadvorniak та Nazar Stetsyshyn за професіоналізм та організацію автобусної поїздки в Україну, а також за підтримку!
Величезна подяка Cornelius Granig за щедре покриття витрат на поїздку та подарунки учасникам Наукової школи!
Дякуєм Укрзалізниці – Ukrzaliznytsia и Кateryna Terletska – за организацію комфортної подорожі до Відня для учасників Simons Science Schools!

Коментарі закриті.