Життя ліцею

Наукові експерименти наших школярів відтепер зможуть потрапити на Міжнародну космічну станцію на орбіті Землі

Оприлюднено

Вперше весь світ дізнається про наймолодших українських науковців. Наукові експерименти наших школярів відтепер зможуть потрапити на МІжнародну космічну станцію на орбіті Землі.

29 вересня 2021 року, у Вашингтоні в Посольстві України в США було підписано Угоду про участь України в програмі Місії 16 Міжнародної космічної станції. Україна вперше візьме участь в американській програмі з розвитку наукової та STEM-освіти, організованої Національним центром освіти наук про Землю та космос США (NCESSE) та Інститутом космічної освіти імені Артура Кларка (Arthur C. Clarke Institute for Space Education) за підтримки НАСА (NASA).

Серед семи шкіл України, які долучилися до цього проекту – Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка! Триває перший етап конкурсу! Команди учнів 9-11 класів отримали зразок міні-лабораторії та працюють над проектами для досліджень в умовах мікрогравітації на орбіті нашої планети. На другий етап конкурсного відбору (у Вашингтон) буде відправлено один проект від ліцею. В результаті 2-етапного конкурсного відбору 2 команди від України зможуть відправити свої експерименти на міжнародну космічну станцію (МКС), де далі ними управлятимуть астронавти. Учасники команд-переможців матимуть змогу спостерігати за відльотом ракети на історичному майданчику 39 космічного центру Кеннеді НАСА, Флорида, з якої запускалися всі місії «Аполлона» на Місяць. А потім – взяти участь у науковій конференції у Вашингтоні. Тож побажаємо юним науковцям-ліцеїстам вражаючих та інноваційних відкриттів у космосі та перемоги!!!

Коментарі закриті.