ДосягненняПодії

Весна невідворотна! Час проростати ідеям!

Оприлюднено

14 квітня учень 11-А класу Нікіта Арський взяв участь у ХХI Міжнародній науково-практичній конференції «Шевченківська весна – 2023: Математика, статистика, механіка. Прикладна математика, комп’ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, системний аналіз. Методика викладання математики», якою традиційно опікуються механіко-математичний факультет та факультет комп’ютерних наук і кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Конференція цьогоріч зібрала майже 200 доповідачів: школярів старших класів, студентів, аспірантів і молодих науковців, частина яких є випускниками нашого ліцею.

У своїй доповіді Нікіта занурився у теорію чисел із роботою “Кількість, сума та добуток дільників ґаусового числа”. Ґаусові числа – це комплексні числа, у яких дійсна та уявна частини є цілими. Знання особливостей їхньої подільності дає можливість будувати раціональні алгоритми для розв’язування багатьох задач з різних галузей науки і техніки. За час дослідження даної теми юнак зібрав і систематизував відомості про кількість, суму й добуток дільників ґаусового числа, доповнив зібраний матеріал власними результатами, за допомогою яких сконструйовав й розв’язав авторські задачі, що демонструють практичну корисність виведених тверджень. Доповідь одинадцятикласника приємно вразила наукову спільноту та була високо оцінена журі конференції.

Дякуємо за підтримку та науковий супровід роботи вчительці математики ліцею Ользі Дмитрівні Приходько і доценту кафедри алгебри і комп’ютерної математики механіко-математичного факультету Олександру Григоровичу Ганюшкіну!

До речі, не відстає від юних науковців і старше покоління фізматівців. Ба більше! Вчителі математики показують приклад своїм учням і також доповідають результати своїх досліджень на конференції. Олексій Анатолійович Печериця виступив із доповіддю “Про обмежені розв’язки диференціального рівняння другого порядку з кусково-сталими операторними коефіцієнтами”, а Ольга Дмитрівна Приходько розповіла науковому товариству про “Асимптотичні властивості оцінок параметрів моделі Васічека за дискретними спостереженнями”.

Вітаємо наших математиків із вдалими виступами, бажаємо натхнення у вивченні предмета і нових цікавих знахідок!

Коментарі закриті.