Життя ліцеюПодії

Як математики фізмат розворушили (відео)

Оприлюднено

З 17 по 21 квітня у ліцеї відбувся тиждень математики, впродовж якого учні могли взяти участь у різноманітних математичних і навколоматематичних конкурсах та заходах. Більш того, переможці будь-якої із запланованих подій отримували не лише солодкі призи, а й сертифікати на 11 балів від кафедри математики. Тож боротьба була запеклою!

Стартував цей марафон у понеділок зі змагання “Де логіка?”, переможцями якого із рівними результатами визнано команду “Золоті” у складі Тараса Малаша (8-Б клас), Матвія Гоголя, Олександри Чигріної (8-В клас) та Назарія Ілинича (10-Б клас) і команду “Жовті”, яку представили Артем Сачко (8-Б клас), Олександра Рудковська (8-В клас), Артем Деденок та Іван Шулепа (11-А клас).

Після уроків у вівторок 8 та 9 класи мали можливість відвідати командні змагання із розв’язування задач “Математичний Занзібар”. Впевнену перемогу із великим відривом по сумі балів одержала команда “I never miss”: Андрій Коросько, Ольга Латиш, Назарій Легкий, Микола Марченко (9-А клас), Олесь Гордійчук і Святослав Краснокутський (9-Б клас).

Того ж  дня до старшокласників ліцею завітали викладачі та студенти механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які розповіли, чому МехМат – це круто, і влаштували фізматівцям локальний математичний турнір. Заслужену перемогу цього разу виборола команда “KDSMGG”: Артем Глущенко, Роман Гринчак, Борис Сидорчук (10-А клас) та Віра Дзюба, Анастасія Круглова, Ярослав Молибог (10-В клас).

Перетинаючи екватор тижня, 8-А клас влаштував запеклий батл “Дискримінант проти Вієта”, впродовж якого учні доводили одне одному користь улюбленого метода розв’язування квадратних рівнянь і дійшли висновку, що ці методи однаково корисні, але кожен – у своєму, властивому лише йому, класі задач. Тож перемогла дружба!

А вже по завершенню уроків у мультимедійній лабораторії старшокласники вирішили з’ясувати, хто з них краще готовий складати ЗНО/НМТ. Десятикласникам майже вдалось, але, з відривом у один бал, у змаганні “ЗНО-батл” перемогу виборола команда “Зелені”: Артем Гонтаренко, Володимир Долгопятов і Андрій Толстопятий (11-Г клас).

Тим часом механіко-математичний факультет вже познайомився із 8-9 класами ліцею та організував для них незабутню математичну гру з ребусами, загадками й головоломками. Емоції від заходу можна було почути навіть на інших поверхах фізмату, тож можна зробити висновок, що учасникам сподобалось таке дійство. Виграла команда “Смішарики”: Тетяна Гуцал, Дарина Зембович, Вероніка Крутько, Софія Струтинська, Євгенія Тадля (8-Б клас) та Олександра Чигріна (8-В клас).

А на шоу “Містер Математик”, що відбулось у четвер після уроків, ліцеїсти чекали, мабуть, останні пів року. Масштабний проєкт об’єднав усі класи у змаганні вертикалей А, Б, В і Г. Учасникам довелось пройти крізь інтелектуальні, логічні, творчі й жартівливі конкурси, щоб довести, хто з них має право на математичний кубок цього року. Вітаємо команду “Intermezzo” у складі Максима Акімова (9-Г клас), Георгія Євгеньєва (9-Г клас), Валерія Михайленка (10-Г клас) й Артема Гонтаренка (11-Г клас), які вибороли свою перемогу у цьому нелегкому, але захопливому змаганні!

У п’ятницю підбивали підсумки тижня, нагороджуючи переможців змагань та конкурсів солодкими призами й обіцяними сертифікатами. І робили це не просто так, а у рамках шоу-змагання “Інтуїція”, під час якого усі присутні могли спробувати вгадати, кого з учителів математики стосується те чи інше твердження: хто грав музичні сети за професійним діджейським пультом, хто брав участь у чемпіонаті Києва з міні-футболу, хто ніколи не дивився Гаррі Поттера, хто опублікував наукову статтю про метеликів та багато інших неочікуваних фактів з життя наших педагогів. Переможцем у цьому шоу став учень 9-Г класу Михайло Казанський, якому було не зараховано усього лише одну відповідь!

Впродовж тижня ліцеїсти також могли взяти участь у творчих конкурсах.

Умови конкурсу “Покажи свою математику” дозволяли фізматівцям показати усю свою креативність, створивши плакат, рекламу, відео чи щось інше на їхній розсуд, що може зацікавити будь-кого займатися математикою. За результатами голосування журі, найкращими у цьому змаганні стали учні 8-Б класу Антон Закупін, Микола Корнілов і Тарас Малаш із нетривіальною збіркою про практичне застосування математики під час воєн. Актуально та цікаво, коротко і змістовно хлопці описали можливості застосування математики у сьогоднішніх реаліях та здобули заслужений приз.

Конкурс “Казка, що вміє рахувати” приємно здивував журі кількістю творів про математику. А перемогу у ньому виборола учениця 8-В класу Рудковська Олександра із чудовим віршем про діву-математику та її пошуки кохання у безмежному й непередбачуваному світі.

Переможцями конкурсу “ФеноМЕМ” стали учні 8-Б класу Дмитро Андрощук і Данило Струтинський із абсолютно прекрасною колекцією мемів про алгебру, яку журі одноголосно визнало найкращою серед усіх поданих робіт.

Також з вівторка у ліцеї розпочався QR-квест, за умовами якого потрібно було знайти зашифровані питання у будівлі фізмату, відповісти на них та скласти з перших літер отриманих відповідей відомий математичний термін. Найкраще із цим завданням впорались Дмитро Андрощук, Антон Закупін, Тарас Малаш (8-Б клас), Остап Гіщак, Матвій Гоголь, Олег Дроботенко, Михайло Ісак, Олександра і Володимир Рудковські, Софія Струтинська й Олександра Чигріна (8-В клас).

Окрему подяку отримали від кафедри математиків ліцеїсти, які допомагали у проведенні конкурсів. Так, у вівторок проводити “Занзібар” допомагали учні 8-А класу Ельдар Васильєв, Софія Черепова й Аріна Ярмола. Шоу “Містер Математик” у четвер не відбулося би без допомоги дивовижних та неймовірних ведучих Софії Рудік (9-Г клас) і Катерини Бузанової (11-Б клас). Крім того, заходи четверга і п’ятниці не мали б такого грандіозного успіху, якби не робота чудових звукооператорів з 9-Г класу – Михайла Казанського і Михайла Планкова.

Не забули й про представників прес-центру, які неперервно супроводжували усі заходи протягом тижня, щоб зафіксувати емоції учасників під час проведення змагань. Усі неймовірні світлини та відеоматеріали маємо завдяки Вероніці Крутько (8-Б клас), Володимиру Степанюку (10-Г клас) і Владиславу Сизову (11-Б клас). Дякуємо цій невтомній команді за можливість згадувати, як усе відбувалось, переглядаючи фото і сюжети на YouTube-каналі ліцею!

Саме завдяки спільним зусиллям учнів і вчителів математики ліцею, а також студентів та викладачів механіко-математичного факультету цей тиждень став веселим, динамічним і абсолютно неповторним, принаймні цього року, святом математики.

До речі! Репортаж про конкурс “Містер Математик” вийде в одному із наступних дописів. Тож дочекайтеся!

А тим, хто дочитав до цього місця, бажаємо приємного перегляду сюжету про цей насичений тиждень.

Коментарі закриті.