ДосягненняМАН

Чиста енергія природи!

Оприлюднено

7 лютого відбувся захист дослідницьких проєктів у секції “Науково-технічна творчість та винахідництво” відділення технічних наук Київської МАН.

За підсумками конкурсу учень 11-А класу Артем Деденок посів ІІ місце зі своєю роботою на тему “Елемент живлення на основі фотосинтезу в річкових водоростях”. Робота Артема також отримала відзнаку “Тема, що належить до найсучасніших наукових напрямів”.

Використання унікального класу рослин, а саме річкових водоростей, з метою отримання біоелектричних джерел енергії залишається маловивченим. Саме тому й виникла ідея створення елементу живлення на основі процесу фотосинтезу в річкових водоростях, що використовують воду, світло і вуглекислий газ для отримання електричної енергії разом із виробленням кисню. Реалізація цієї ідеї може допомогти подолати одразу дві нагальні проблеми сьогодення – зміни клімату та енергетичної кризи. До того ж створення такого джерела енергії матиме значно меншу конструкційну вартість, оскільки основний його складовий елемент можна знайти в найближчій водоймі або відносно дешево придбати у найближчому зоомагазині.

Пишаємось Артемом та бажаємо йому нових цікавих досліджень і корисних винаходів!

Дякуємо педагогічному і науковому керівнику, кандидату технічних наук, учителю фізики Олександру Юрійовичу Мєшкову за підтримку та науковий супровід цього перспективного дослідження.

Коментарі закриті.