Uncategorized

Erasmus+: фізмат на Євроарені

Оприлюднено

Останній тиждень березня учень 11-Г класу Володимир Долгопятов брав участь у програмі міжнародного обміну Erasmus+. Проєкт “Building Peaceful Bridges Together” проходив у місті Смолян, Болгарія, за підтримки Non-formal education for youth, IYAC Bulgaria та Європейського Союзу.

30 представників молоді з шести країн (Азейбарджан, Болгарія, Вірменія, Грузія, Північна Македонія, Україна), що мають внутрішні чи зовнішні конфлікти, навчалися технікам трансформації суперечок та роботі з ними. Головною метою було навчити учасників з культурними відмінностями, стереотипами чи упередженням знаходити вирішення під час конфліктних ситуацій та будувати стійкий, конструктивний діалог. Сесії супроводжував професійний коуч, який задавав вектор дискусій.

Сам Володимир описує свій досвід так:

“Кожного дня ми мали дві лекції по 4 години. Навчання було інтерактивним: робота в групах, панельні дискусії, практичні завдання, рефлексії. Програма була побудована таким чином, щоб заохотити учасників з різних країн працювати в одній команді й досягати консенсусу в кейсах з іншими командами.

Підкорення гір, дослідження печер, вікторини та інші види активностей урізноманітнили програму. Ми змогли відчути всі переваги та аспекти неформальної освіти, завдяки такому підходу.

Культурні вечори стали “родзинкою” проєкту. Кожна країна отримала шанс представити свою культуру й традиції. Шоу починалося інформацією про країну, далі демонстрували страви, а завершували національними танцями. Такі вечори допомогли мені зрозуміти, що цінність, яку Україна представляє на міжнародній арені, – це наша культура. Культура – це те, що доповнює нашу індивідуальність і є невід’ємною її частиною.

Після завершення обміну ми отримали шанс застосувати знання на практиці, спробувавши себе в ролі коучів. Я мав нагоду розкрити тему “Вирішення проблем та комунікації”, що стало цікавим досвідом.”

Довгостроковою метою проєкту є прищеплення світогляду, спрямованого на мирний діалог у молоді, яка будуватиме майбутнє європейське суспільство.

Пишаємося можливістю вкотре пересвідчитись у тому, що наші учні гідно представляють країну на міжнародному рівні в найрізноманітніших сферах.

Володимир (другий праворуч у задньому ряду) із товаришами по проєкту

Коментарі закриті.