МАНПодії

Як фізматівець першу π-конференцію відкривав

Оприлюднено
Автор ілюстративного зображення – учень 9-В класу Володимир Процишин

18 березня 2023 року червоний корпус КНУ гудів від напливу гостей, які прийшли взяти участь у Першій всеукраїнській Пі-конференції для школярів та студентів. Її організувала Мала академія наук України з нагоди Міжнародного дня математики та числа Пі задля підтримки талановитої української молоді, яка виявляє інтерес до науково-дослідницької роботи в галузі математики.

Честь виступати на пленарному засіданні випала учневі 11-А класу УФМЛ Нікіті Арському! Юнак був запрошений Малою академією наук недарма, адже він блискуче виступив із доповіддю про кількість, суму та добуток дільників ґаусових чисел перед аудиторією школярів, студентів і справжніх діючих науковців у галузях педагогічних, фізико-математичних і технічних наук. Після виступу Нікіти і ще двох його колег відбулося урочисте розрізання Пі-торта. Потім закипіла робота в секціях – у конференції взяли участь майже сто школярів і студентів з усієї України, які робили доповіді в секціях “Математика”, “Прикладна математика” і “Статистика”.

Хоч Нікіта вже мав досвід виступу із доповідями на конференціях-захистах МАН, “Шевченківська весна” та Конкурсі молодих учених Європейського Союзу (EUCYS), нинішній виступ був для хлопця дуже хвилюючим. У зв’язку з відомоми всім обставинами попередні конференції Нікіти відбувались у режимі онлайн, а ця – була першою (і напрочуд вдалою) спробою виступити перед живою аудиторією слухачів, до того ж, було прийнято рішення виступ робити англійською. На додачу, цьогорічна Пі-конференція організована в Україні вперше (хоч планувалася вона ще минулого року, та цьому завадив наступ російських військ). І навіть цієї суботи захід почався не за планом, адже зранку в Києві пролунала повітряна тривога. Та, не зважаючи ні на що, Нікіта упорався із хвилюванням. «Мені сподобалось! Я радий, що взяв участь у такій події», – каже він.

Вітаємо Нікіту із вдалим виступом і бажаємо йому творчих сил і натхнення для подальшого дослідження математики! Дякуємо керівникам роботи – учительці математики Ользі Дмитрівні Приходько і доценту механіко-математичного факультету Олександру Григоровичу Ганюшкіну!

Коментарі закриті.