ДосягненняМАН

Юний математичний геній!

Оприлюднено

Продовжимо тему математичних змагань. 4 та 5 лютого відбувся захист конкурсних робіт секції “Математика” однойменного відділення Київської #МАН.

Учень 11-А класу Нікіта Арський занурився в теорію чисел з роботою “Кількість, сума та добуток дільників ґаусового числа”. Це дослідження було високо оцінене журі і 11-класник отримав абсолютне І місце у своїй секції!

Ґаусові числа – це комплексні числа, у яких дійсна та уявна частини є цілими. Знання особливостей їхньої подільності дає можливість будувати раціональні алгоритми для розв’язування багатьох задач з різних галузей науки і техніки. У роботі Нікіти зібрано та систематизовано відомості про кількість, суму і добуток дільників ґаусового числа, доповнено зібраний матеріал власними результатами, за допомогою яких сконструйовано й розв’язано авторські задачі, де продемонстровано практичну корисність виведених тверджень.

Пишаємось Нікітою! Зичимо нових цікавих відкриттів і визнання його наукового таланту в Україні та за її межами!

Керівниками переможної роботи є вчителька математики ліцею Ольга Дмитрівна Приходько та доцент Олександр Григорович Ганюшкін кафедрb алгебри і комп’ютерної математики Механіко-математичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка,. Дякуємо наставникам за їхню плідну роботу та моральну підтримку юного обдарування!

Коментарі закриті.