ДосягненняОлімпіади

У день Європи – про європейські здобутки

Оприлюднено

З 29 квітня по 6 травня 2023 року в Ризькому державному університеті відбулась Європейська олімпіада експериментальних наук, участь у якій узяли старшокласники 15-17 років з 23 європейських країн. Під час олімпіади вони мали показати свої знання та навички з трьох природничих наук: біології, хімії та фізики. Цьогоріч учасникам необхідно було достатньою мірою володіти навичками роботи з мікроскопами й іншим мікролабораторним обладнанням, звуковою спектрограмою, методами калориметрії й титриметричного аналізу, уміти визначати ензими, знати про властивості води, що впливають на рух рідини.

Вітаємо українську команду, до складу якої увійшов учень 9-Б класу УФМЛ Олесь Федірко, з бронзовою медаллю цієї олімпіади! Бажаємо Олесеві та його товаришам по команді Владиславу Власенку й Івану Плєскову подальшого натхнення для вивчення навколишнього світу й нових гучних успіхів!

Українську команду до Латвії супроводжували досвідчені тренери. З хімії – Ірина Бей. З біології – Світлана Антоненко. З фізики – учитель фізики нашого ліцею Максим Пашко. Дякуємо їм за декількамісячну роботу із підготовки команди до олімпіади та підтримку юних українських обдарувань упродовж неї! Саме на тренерів лягли функції перекладу й постперевірки експерименту (9:00-4:00 наступної доби), захисту робіт команди під час апеляції, аналізу помилок.

Ця олімпіада проводиться в Євросоюзі вже 20 років поспіль. До участі в ній допускаються учні з країн-учасниць асоціації EOES. Українську делегацію запросили до участі цьогоріч уперше як гостьову країну. А поштовхом до цього стало успішне проведення в литовському Вільнюсі цього лютого Молодіжного наукового челенджу «Науковий погляд», організатором якого виступила Мала академія наук України. Тож, користуючись нагодою, дякуємо МАН за міжнародну промоцію незламності, працьовитості й талановитості українського народу!

Олесь (ліворуч) із товаришами по команді

Коментарі закриті.