А ми продовжуємо надолужувати прогаяне. Сьогодні хочемо розповісти про дослідження юних математиків та їхні переможні доповіді, представлені у лютому та квітні на двох потужних заходах.
Отже, 20 лютого двоє старшокласників зробили доповіді у секції “Математика” конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН(Київська Мала академія наук).
Учениця 11-А класу Горобець Ірина здобула І диплом за роботу “Конгруенції з біноміальними коефіцієнтами”, в якій, як і свідчить назва, вона зібрала, проаналізувала, систематизувала та доповнила властивості конгруенцій. У ході своєї роботи Ірина також показала приклади застосування таких конгруенцій для доведення інших тверджень та при розв’язуванні різних задач.
Учень 10-А класу Арський Нікіта занурився у теорію чисел із роботою “Кількість, сума та добуток дільників натурального числа”. У своєму дослідженні Нікіта показав та чітко структурував широкий спектр властивостей функцій кількості, суми та добутку натурального числа; дослідив базові та нетривіальні особливості даних функцій і вивів формули, за допомогою яких можна значно пришвидшити обчислення при розв’язуванні задач теорії чисел; навів приклади задач, що чудово ілюструють застосування теоретичної частини роботи. Ця робота була високо оцінена журі, посіла абсолютно І місце у своїй секції та була рекомендована до представлення на Всеукраїнському етапі конкурсу.
Дякуємо за підтримку та науковий супровід робіт вчительці математики ліцею Приходько Ользі Дмитрівні!
А вже 14 квітня Іра й Нікіта доповідали про свої результати на ХХ Міжнародній науково-практичній конференції «Шевченківська весна – 2022: Математика, статистика, механіка. Прикладна, комп’ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, системний аналіз», якою традиційно опікуються Механіко-математичний факультет та Факультет комп’ютерних наук та кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка.
До речі, не відстає від юних науковців і старше покоління фізматівців. Ба більше! Вчителі математики показують приклад своїм учням і також доповідають результати своїх досліджень на конференції. Печериця Олексій Анатолійович виступив із доповіддю “Про обмежені на R розв’язки диференціальних рівнянь з кусково-сталими операторними коефіцієнтами”, а Цань Вікторія Борисівна розповіла науковому товариству про “Зв’язок між коливністю розв’язків динамічного рівняння на часових шкалах та коливністю розв’язків диференціального рівняння другого порядку”.
Вітаємо наших математиків з їхніми неперевершеними результатами, бажаємо натхнення у вивченні предмета і нових цікавих знахідок!
Коментарі закриті.